Emekliye Cumhuriyet İkramiyesi 10 Bin TL mi Olacak? Uzman İsim Detayı Açıkladı

Cumhuriyet İkramiyesi 5 bin TL yerine 10 Bin TL mi Olacak? Uzman İsim Detayı Açıkladı. Ayrıca Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, emeklilerin yaşadığı zorlukları ve beklentilerini anlattı.

Emekliye Cumhuriyet İkramiyesi 10 Bin TL mi Olacak? Uzman İsim Detayı Açıkladı

Emeklilerin bayram ikramiyeleri ve zam oranları merak konusu olmaya devam ediyor. Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, emeklilerin yaşadığı zorlukları ve beklentilerini anlattı. Ergün, Cumhuriyet ikramiyesinin en az 10 bin lira olması gerektiğini söyledi.

Emeklilerin Dayanacak Gücü Kalmadı

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, emeklilerin durumunu değerlendirdi. Ergün, 15-16 milyon emekli olduğunu ve bunların yarısından fazlasının 7.500 lira altında maaş aldığını belirtti. Emeklilerin dayanacak gücü kalmadığını ifade eden Ergün, şunları söyledi:

“Emekliler haklı olarak diyorlar ki bizim dayanacak gücümüz yok. Biz ikramiyeyi tamam alalım ama Ekim’de meclisin açılması ile birlikte bir an önce zam oranlarını görmek istiyoruz.

Arkadaşlarımız emeklilere mikrofon tutuyor. Keşke emekli olmasaydım diye yaşadıklarını ifade ediyorlar. 5.000 lira ikramiyeyi az buldu emekliler. 5.000 liralık ikramiye emeklimizi mutlu edecek düzeyde değil. Cumhuriyet ikramiyesi en az 10.000 TL olmalı. Milyonların dayanacak gücü kalmadı'' dedi. 

Bayram İkramiyesi Eridi

Ergün, bayram ikramiyelerinin de eridiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“2018 yılında 1000 liralık bayram ikramiyesi ile 5.3 gram altın alınabiliyordu. Altın o zaman 190-200 liraydı gramı. Bugün 1 gram bile altın alınamıyor 1100 lira ile.  İkramiye tutarlarının 2018’i yakalaması için 9-10 bin lira olmalı gerekiyor'' dedi. 

SONRAKİ HABER