Emeklilerin beklediği haber sonunda geldi! Emekliler Nisan ayında 9.500 TL para alacak: Ödeme tarihleri belli oldu

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren çok önemli bir haber verildi. Bu haber kapsamında emeklilerin Nisan ayında 9.500 lira alacğaı ifade edildi. Bununla beraber ödeme tarihlerinin de belli olduğu ifade edildi.

Emeklilerin beklediği haber sonunda geldi! Emekliler Nisan ayında 9.500 TL para alacak

En düşük emekli maaşına gelen zam sonrasında, zamlı emekli maaşlarının ödeneceği tarih SSK/Bağ-Kur'luların gündemini meşgul etmeye devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bir açıklama geldi ve en düşük emekli maaşı 7.500 liraya kadar yükseltildi. Peki zamlı emekli maaşları ne zaman yatacak? 

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI 

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu ve en düşük emeklli maaşına da değindi. Bu konu haakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan şu çaıklamalarda bulundu: 

"Emeklilerle ilgili çalışmamızı yaptık ve bu rakamı da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız, Hazine ve Maliye Bakanlığımızla yaptık. Açıklamak yine bana kaldı. Bu akşam buradan güzel müjdeyi vermiş olayım. Bunu 7 bin 500 lira olarak bu akşam buradan açıklamış oluyoruz. Hayırlısı olsun"

NİSAN'DA HESAPLARDA OLACAK 

Konu ile ilgili olarak Bakan Bilgin bir açıklama yaparak zamlı emekli maaşlarının Nisan ayında hesaplara yatacağını ifade etti. Bu noktada Nisan ayındaki maaş ödemeleri zamlı bir şekilde yapılacak.  

17 NİSAN'DA YATACAK

Bunun yanı sıra emekli bayram ikramiyeleri de zamlandı ve emeklilere 2 bin lira ikramiye verileceği ifade edildi.  Emekli bayram ikramiyelerinin ise bayramdan bir hafta önce 17 Nisan'da yatırılması bekleniyor. 

NİSAN AYINDA 9.500 LİRA ALACAKLAR 

En düşük emekli maaşları Nisan ayında 7.500 TL olarak yatacak ve Nisan ayında 2 bin lira bayram ikramiyesi de hesaplara yatacak. Bu noktada en düşük emekli maaşı alan emekliler Nisan ayında 9.500 TL maaş alacak. 

SONRAKİ HABER