Emeklilere bayram ikramiyesi müjdesi geldi! 2023 bayram ikramiyeleri 4 bin lira oldu: İşte ödeme tarihi

Milyonlarca emekliye müjdeli haber verildi. Bu kapsamda emekli bayram ikramiyelerine zam yapıldı ve 2023 bayram ikramiyeleri 4 bin liraya çıakrıldı.

Emeklilere bayram ikramiyesi müjdesi geldi! 2023 bayram ikramiyeleri 4 bin lira oldu

Emeklilere bayram ikramiyesi müjdesi duyuruldu ve bayram ikramiyelerine zam yapıldığı belirtildi. Ayrıca emekli bayram ikramiyelerinin de ne zaman yatacağı araştırılmaya başlandı. Ramazan ayına girilmesi ile beraber emekli bayram ikramiyesi ödemesinin ne zaman yapılacağı araştırılmaya başlandı.

TOPLAM 4 BİN LİRA İKRAMİYE

Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramında yapılan ikramiye ödemeleri 1100 lira olarak yapılıyordu ancak ikramiyelere zam yapıldı. Yapılan zam kapsamında emekli bayram ikramiyeleri 2 bin lira oldu ve toplam ikramiyeler 4 bin liraya kadar çıkarıldı.

YAPILAN AÇIKLAMA 

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, emekliye bayram ikramiyesinin 1100 liradan 2 bin liraya yükseltildiğini açıkladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından da bir açıklama yapıldı ve şöyle denildi:

"Emeklilerimiz hem Ramazan hem de Kurban Bayramı’nda 2.000’er TL ikramiye alacaklardır. Bu düzenlemeden EYT kapsamında emekli olacaklar da dahil olmak üzere 15,6 milyon emeklimiz yararlanacaktır. Emeklilerimizin bayramlarını kutlu geçirmeleri için 2018’den bugüne kadar 114 milyar TL bayram ikramiyesi ödenmiştir. 2023 yılı Ramazan Bayramı ikramiyesi bayram öncesi, Nisan ayı içerisinde, Kurban Bayramı ikramiyesi ise yine bayram öncesi Haziran ayı içerisinde ödenecektir."

NE ZAMAN ÖDENECEK?

Bayram ikramiyeleri geçtiğimiz yıllarda bayramdan bir hafta önce hesaplara yatırıldı. Buna göre bu yıl da bayramdan 1 hafta önce hesaplara yatması bekleniyor ve 17 Nisan'da hesaplara geçmesi bekleniyor. 

SONRAKİ HABER