Emeklilere 3000 TL daha ek zam açıklaması!

Bugün (25 Ocak 2023) TBMM’nde emeklilere 3000 TL daha ek zam verilmesine ilişkin açıklama geldi!

Emeklilere 3000 TL daha ek zam açıklaması!

Memur ve emeklilere 2023 yılı ilk 6 aylık dönemi için yüzde 30 zam verilirken en düşük emekli maaşı 5.500 TL’ye çıkarıldı. Açlık sınırının 10 bin TL’nin üzerinde olduğu bir dönemde 5 bin 500 TL hiçbir emeklinin ihtiyacına karşılık vermiyor.

Bugün en düşük emekli maaşı ek 3000 bin TL daha zam verilmesine ilişkin açıklama geldi. Bu açıklama bugün (25 Ocak 2023) TBMM gündeminde dile getirildi.

En düşük emekli maaşına en az 3 bin TL ek zam verilerek asgari ücret olan 8.500 TL’ye çıkarılmasına ilişkin TBMM’ne kanun teklifi verildi. Teklif ile ilgili söz alan Hatay Milletvekili Serkan Topal şu açıklamalarda bulundu;

''Mutlaka her 2 evde bir emekli arkadaşımız var. Hani dediniz ya “En düşük emekli aylığı 5.500 lira.” Bakın, 5.500 lirayla Hatay’dan Ankara’ya sadece git gel yapabiliyor bir kişi eşiyle beraber. Bırakın artık elektriğini, suyunu, doğal gazını, emekliler artık hiçbir şeyi ödeyemiyor arkadaşlar. Bu yüzden diyoruz ki: En düşük emekli aylığı en az asgari ücret olmalı. Bunları neden büyüttüm biliyor musunuz? AK PARTİ’li milletvekili arkadaşlarım, bakın, emekliler sizden haber bekliyor, emekliler sizden destek bekliyor. Bu yüzden, her emekli aylığı en az asgari ücret olmalı, artık geçinemiyorlar arkadaşlar, ya, bir kulak verin, bir kulak verin.'' dedi. 

SONRAKİ HABER