Emeklilere 2 hafta içinde duyurulacak! SSK ve Bağ Kur emeklilerine tek seferlik 5.000 TL verilecek: Nefesler tutuldu

Emeklilere maaş zammı yapılacak. Bu noktada talimat verildi ve çalışmalar başladı. Bununla beraber emeklilere 5 bin lira ikramiye verileceği de iddia edildi.

Emeklilere 2 hafta içinde duyurulacak! SSK ve Bağ Kur emeklilerine tek seferlik 5.000 TL verilecek

Emeklilere 5 bin TL tek seferlik ikramiye verileceği iddia edildi. Bu iddia, sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde yer alırken emeklilere 5 bin TL tek seferlik ikramiye verileceği, bunun için de 2 hafta içinde emeklielre duyuru yapılması beklendiği belirtildi. Ancak bu ikramiye ödemelerinin henüz net olmadığı ve kesinleşmediği bildirildi. 

EMEKLİLERE 5 BİN LİRA İKRAMİYE 

Emeklilerin mağdur olmaması için bu haberlere kesinmiş gibi inanmaması gerekirken bu ikramiye ödemelerinin şu anda bir iddia konumunda olduğu bildirildi. Bu noktada resmi kurumların duyurularını takip etmesi ve kişisel bilgilerini paylaşmaması gerekiyor. Emeklilere 5 bin TL tek seferlik ikramiye verileceği iddiası, gündeme geldi ve bu bilgilerin henüz kaynağı aktarılmadı. 

Emeklilerin bu tür sahtekarlık girişimlerine karşı dikkatli olması, bilinçli hareket etmesi ve haklarını koruması çok önemli olduğu belirtilerek emeklilere yönelik herhangi bir ikramiye, zam veya ödeme duyurusu olursa, bunun resmi kurumlar tarafından yapılacağını unutmamak gerekir. 

1 EKİM'DE MECLİS AÇILACAK

Emekli maaşlarına zam yapılması için tüm gözler 1 Ekim'de açılanacak olan Meclis'e çevrilirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da milyonlarca emeklinin maaşlarının düzenlenmesi için talimat verdiği bildirildi. Bunun yanı sıra bir seferlik ikramiye ödemesi de gündeme gelirken henüz kesinleşmedi.

Ekim ayında Meclis'in açılmasıyla emekli zammı öncelikli ele alınacak konulardan biri olacağı belirtilerek emeklilere yapılacak olan zammın yanında bir de ikramiye verilmesi iddia edildi.

SONRAKİ HABER