Emekli olmadan da maaş alabilirsiniz! Sadece başvurmanız yeterli: Her ay 2.604 TL alacaksınız

Emekli olmadan da emekli maaşı alınabileceği bildirildi. Belirtilen şartları taşıyanlara devlet her ay 2.604 TL nakit ödeme yaptığı ifade edildi.

Emekli olmadan da maaş alabilirsiniz! Sadece başvurmanız yeterli: Her ay 2.604 TL alacaksınız

EYT’den sonra emeklilik maaş araştırması hız kazanırken vatandaşlar tarafından yakından takip edilen konu geçtiğimiz haftalarda Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği bildirildi. Buna göre EYT’liler ilk maaşlarını nisan ayında alırken emekli olmadan da emekli maaşı alınabileceği bildirildi. Belirtilen şartları taşıyanlara devlet her ay 2.604 TL nakit ödeme yapıldığı bildirildi.

Emekli olmadan emekli maaşı alabilirsiniz. Peki, kimler emekli olmadan emekli maaşı alabilecek? Bu şartı taşıyan herkes 65 yaş emekli aylığından yararlanabilecek. O şartlar tek tek açıklandı.

65 YAŞ AYLIĞI BAŞVURU ŞARTLARI

65 yaş aylığı için başvuru şartları belli oldu. İşte destek ödemesinden yararlanabilecekler için başvuru şartları:

65 yaş üstü olmak,

T.C. vatandaşı olmak,

Sosyal güvencesi olmamak ve bunu valilik ve kaymakamlık aracılığıyla kanıtlamak,

Nafaka almıyor olmak,

Sağlık sigortasına sahip olmamak,

Hane halkı net gelirinin asgari ücretin üçte birinden az olması,

Sosyal Hizmetler Kanunu'na göre harçlık almıyor olmak.

HER AY 2.604 TL YATIRILIYOR

SGK ya da Bağ-Kur emeklisi olmayan 65 yaş üstü kişilere yıl içerisinde 4 defa aylık ödenir. Ödemeler mart, haziran, eylül ve aralık aylarında hesaplara yatırılır. Ziraat Bankası üzerinden yapılan ödemeleri isteyenler PT üzerinden de alabilir.

 

Başvuruların bulunduğunuz ildeki valilik ya da kaymakamlıklardaki defterdar ya da mal müdürlüklerine gidileceği ve istenilen belgeleri teslim ettikten sonra aylığı alıp alamayacağınıza dair sorgulama yapılabileceği ifade edildi. 

SONRAKİ HABER