Emekli maaşlarına seyyanen zammın tarihi belli oldu! Emekli maaşları 12 bin lira sürprizi geldi: Nefesler tutuldu

Emekliler için seyyanen zammın 4 bin 500 TL olabileceği iddia edildi. Bu doğrultuda AK Parti tarafından zam tarihi hakkında da önemli bir açıklama yapıldı.

Emekli maaşlarına seyyanen zammın tarihi belli oldu! Emekli maaşları 12 bin lira sürprizi geldi

Emekli vatandaşlarımızın merakla beklediği seyyanen zam haberleri gelmeye devam ederken emekli maaşlarına yapılacak olan seyyanen zam için önemli açıklamalar yapıldı ve muhtemel zam tarihi de paylaşıldı.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 12 BİN LİRA SÜRPRİZİ 

Seyyanen zam miktarının 4.500 TL civarında olması beklenirken en düşük emekli maaşının 12 bin lira olması bekleniyor.  Ancak seyyanen zammın ne zaman yapılacağı henüz netleşmedi. Bazı kaynaklara göre, seyyanen zammın Kasım ayına sarkabileceği ifade edilirken bu konuda AK Parti'den de önemli bir açıklama yapıldı. AK Parti tarafından emekli maaşlarına zam hakkında yapılan açıklamada çalışmaların başladığı ve Ekim - Kasım gibi net bir sonuca ulaşılabileceği bildirildi.  

Emekli maaşlarına seyyanen zam yapılmasının amacı, emeklilerimizin hayat standartlarını yükseltmek ve enflasyon karşısında korumak olduğu ifade edilerek seyyanen zammın 4.500 TL olabileceği iddiaları gündeme geldi. 

HEMEN YAPILMASI TALEP EDİLİYOR

Bu nedenle, seyyanen zammın bir an önce hayata geçirilmesi gerektiği emekliler tarafından talep edilirken emekli vatandaşların hak ettikleri seyyanen zammı alabilmeleri için, hükümetin gerekli adımları atmasını bekledikleri ifade edildi. 

Seyyanen zam hakkında önemli bir gelişme olduğunda okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz. 

SONRAKİ HABER