Emekli maaşlarına 2 bin lira zam yapılmıştı! Zamlı emekli maaşlarının ödeme tarihi açıklandı: Bakan Bilgin duyurdu

Bilindiği gibi en düşük emekli maaşlarına 2 bin lira zam yapıldı ve en düşük emekli maaşlarının 7 bin 500 TL olduğu ifade edildi. Ayrıca zamlı maaşların ne zaman ödeneceği de açıklandı.

Emekli maaşlarına 2 bin lira zam yapılmıştı! Rersmen belli oldu:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin emekli maaşları hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin açıklamalarında zamlı emekli maaşlarının ne zaman yatacağını ifade etti. Bilindiği gibi en düşük emekli maaşlarına 2 bin lira zam yapıldı ve 7 bin 500 liraya çıkarıldı. 

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 7 BİN 500 LİRA

Emekli maaşları ile emeklilerin bayram ikramiyelerine zam yapılması ile ilgili kanun teklifi, Meclis’te görüşüleceği belirtilerek TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bugün en düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL, emeklilerin bayram ikramiyesinin 2 bin TL olarak düzenlenmesine ilişkin yasa teklifinin görüşmelerine başlanacağı ifade edildi.

Görüşülecek teklife göre; yaşlılık, malullük, ölüm aylığı alan emeklilere ve hak sahiplerine dosya bazında 5 bin 500 TL olarak öngörülen aylık asgari ödeme tutarı, 7 bin 500 TL’ye yükseltileceği bildirilerek teklifin halihazırda 7 bin 500 liranın üzerinde aylık alan emekliler için ise bir değişiklik öngörmediği de aktarıldı.

ZAMLI MAAŞ ÖDEME TARİHİ 

Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamalarında zamlı maaşların ne zaman ödeneceğini de belirtti. Bu noktada Bakan Bilgin'in açıklamaları şöyle oldu:

"2023 yılı Nisan ayı ödeme döneminden itibaren dosya bazında ödenen aylıklar 7.500 TL olarak ödenecek ve 8,8 Milyon emeklimiz bu düzenlemeden yararlanacaktır"

SONRAKİ HABER