Emekli maaşına ek zam için detaylar belli oldu! Bakan Işıkhan zammın ayrıntılarını açıkladı: Resmen belli oldu

Emekli maaşına ek zam hakkında Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan çok önemli açıklamalarda bulundu.

Emekli maaşına ek zam için detaylar belli oldu! Bakan Işıkhan zammın ayrıntılarını açıkladı

Emekli aylıklarının artırılması konusunda çalışmalar devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli aylıklarına ilişkin hazırlanan raporun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulmak üzere olduğunu belirtti.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 10 BİN LİRA BEKLENTİSİ 

Bugün gerçekleştirilecek olan Kabine toplantısında emekli maaşları da gündeme gelecek. Şu anda en düşük emekli aylığı 7500 lira olan emeklilerin, 10 bin TL'ye kadar çıkabileceği ifade ediliyor. Ayrıca seyyanen zam yapılması da bir diğer seçenek olarak değerlendiriliyor.

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak olan Kabine toplantısında emekli maaşı da görüşüleceği belirtilerek çıkan kararın Meclis'e sunulacağı belirtildi. Emekli maaşları, bugün yapılacak olan Kabine’nin önemli konusu arasında olduğu belirtilerek en düşük emekli aylıklarının 10 bin lira olması bekleniyor.

BAKAN IŞIKHAN AÇIKLADI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da emekli zammı hakkında açıklama yaptı. Bakan Işıkhan açıklamalarında emekli aylıklarına yönelik çalışmanın tamamlandıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacağını ifade etti.

Emeklilere yapılacak ilave artışın ocak ayı itibariyle yürürlüğe girmesi beklendiği belirtilerek SSK, Bağ-Kur emekli aylıkları Ocak ayında Temmuz-Aralık 2023 dönemi enflasyon oranında artacağı ve bu hafta faaliyetlerine başlayacak olan Meclis’te yapılacak yasal değişiklikle 6 aylık oranın üzerinde bir artış gerçekleştirileceği vurgulandı.

SONRAKİ HABER