Emekli maaşı olanlara son dakika duyurusu! Sadece 3 gününüz kaldı: Geri ödemesiz 6.750 TL veriliyor

Bankalar son dönemlerde emeklileri bünyesine çekmek için peş peşe açıklamalar yaparken yeni kampanyalar da duyurulmaya başlandı. 3 gün içinde başvuru yapanlara 6.750 lira para verileceği ifade edildi.

Emekli maaşı olanlara son dakika duyurusu! Sadece 3 gününüz kaldı

Garanti BBVA rekor promosyon ödemesi vereceğini duyurdu ve ay sonuna kadar başvuru yapılması gerektiği bildirildi. Bu duyuruda emekli maaşına ek olarak promosyon ödemesi yapılacağı ifade edildi ve bu kampanyanın ayrıntıları aktarıldı. Garanti BBVA yeni emekli promosyon ödemelerini paylaştı ve ilk maaşlarını Nisan ayında almak için heyecanla bekleyen emekliler için çalışmalar tamamlandığı ifade edildi. Maaşların 7.500 liraya çıkarılmasının ardından emekli promosyon ücretleri de 6.750 lira oldu.

EMEKLİLERE 6.750 LİRA VERİLİYOR 

7500 TL ve 10.000 TL arasında emekli maaşı alan vatandaşlara emekli promosyonu olarak 6750 TL nakit ödeme yapılacğaı belirtilerek 10.000 TL’nin üstünde emekli maaşı almakta olan vatandaşlar işin ise 7500 TL nakit promosyon ödemesi yatırıldığı ifade edildi.

Başvuruda bulunmak isteyenler için merak edilen detaylar da açıklanırken buna göre son başvuru tarihi 31 Mart 2023 olarak paylaşıldı. Ayrıca bu promosyon kampanyasının süresinin uzatılıp uzatılmayacağı bilinmiyor.

KAMPANYA AYRINTILARI 

Promosyon ödemesinin müşteri hesabına aktarılması ile taahhüt süresi başlar. Ayrıca bu kampanya hakkında yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Promosyon ödemeleri SGK tarafından belirlenen koşullar çerçevesinde gerçekleştirilir.

Birden fazla emekli maaşı ödemesi alan müşterilerimiz promosyon talebinde bulunduğunda emekli maaşlarının toplamı dikkate alınır ve tek bir promosyon ödemesi yapılır.

Promosyon ödemeniz Emekli Bankacılığı Promosyon Taahhütnamesi’ni imzalamanızın ardından Garanti BBVA’ya ilk maaşınızın yatmasına istinaden ilk 3 iş günü içinde yapılır. Promosyon ödemesine konu olan maaş için taahhüt süresi içinde banka değişikliği yapılamaz.

DİĞER GELİRLER İÇİN BELGE TALEP EDİLEBİLİR

Taahhüt süresi boyunca vefat dışında SGK tarafından promosyona konu gelir veya aylık ödemenin kesilmesi, gelir veya aylığın farklı bir kuruma taşınması, herhangi bir nedenle taahhüt süresi dolmadan taahhüdü sonlandırdığınızda promosyon ilişkisi de sonlandırılır. Bu durumda kalan taahhüt süresi göz önünde bulundurularak ödenen promosyon tutarı bankamızın yazılı bildirimine gerek kalmaksızın kıstelyevm yöntemi ile iade edilir. Yapılan promosyon ödemesinin kalan süreyle orantılı kısım.

Emekli maaşını kuruşu kuruşuna çekmek isteyen müşterilerimizin işlemlerini Garanti BBVA ATM üzerinden Paracard ile yapması ve Para Çekme > Bakiyenin Tamamı adımlarını takip etmesi gerekmektedir. Uygulama işlem yapılan Garanti BBVA ATM’sinde bulunan madeni para stokuyla sınırlıdır. ATM’de yeterli madeni para bulunmadığında kuruşu kuruşuna ödeme yapılamayabilir.

Maaşını bankamıza taşımak isteyen emeklimizden emekli maaşı haricindeki gelirleri için belge talep edilebilir.

SONRAKİ HABER