Emekli düzenlemesinde yeni açıklama! Emekli maaşlarına ek 2 bin TL zam yapılıyor: Önümüzdeki hafta yasalaşacak

Emekli maaşlarına ek zam hakkında yeni açıklama yapıldı. Ypaılan açıklamada 2 bin lira zam yapılacağı belirtildi ve haftaya yasalaşmasının beklendiği duyuruldu.

Emekli düzenlemesi resmileşti! Emekli maaşlarına ek 2 bin TL zam yapılıyor

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu çok önemli açıklamalarda bulundu. Akbaşoğlu açıklamalarında AK Parti grubu olarak konu hakkında ön çalışma yaptıklarını önümüzdeki hafta yasalaşmasını beklediklerini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün açıkladığı en düşük Emekli maaşının 7500 liraya çıkarılmasına ilişkin düzenleme için harekete geçildiği belirtilerek AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu önemli bir açıklama yaptı.

HAFTAYA YASALAŞACAK 

Akbaşoğlu açıklamalarında emeklilerin maaşlarına yapılacak zamma ilişkin olarak değerlendirmelerde bulundu ve şu ifadeleri kullandı:

"Biz AK Parti grubu olarak konuyla ilgi ön çalışma yapıyoruz, önümüzdeki hafta yasalaştırılmasını ümit ediyoruz.

Geçici işçilerle ilgili düzenlemede sona gelindiğini, kalıcı işçi olarak çalışmaları için genel kurulda görüşmeyi planlıyoruz."

ERDOĞAN DUYURDU 

Maaş zammı hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk müjdeyi duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan en düşük emekli maaşının 5 bin 500 liradan 7 bin 500 liraya çıkarıldığını belirtti. Bu kapsamda maaşlara 2 bin lira zam yapılmış oldu. 

SONRAKİ HABER