Ehliyeti olanlara duyuru yapıldı! Neredeyse herkes arabasında bunu yapıyor: 436 TL ceza ödeyeceksiniz

Milyonlarca ehliyet sahibi olup otomobili olanlara duyuru yapıldı. Kendi arabası olmayıp başkasının arabasını kullananlara da uyarı yapılarak uyulmaması durumunda 436 TL ceza ödeneceği bildirildi.

Ehliyeti olanlara duyuru yapıldı! Neredeyse herkes arabasında bunu yapıyor

Ehliyeti olup otomobil sahibi olanlara son dakika duyurusu yapıldı. Bu duyuruda otomobilin içinde yapılmaması gerekenler belirtildi. 2023 yılı cezaları güncellendi ve kurallara uymayanlara verilecek olan cezalar belirtildi. Kendi aracında veya kullandığı herhangi bir araçta bunu yapan sürücülere 436 TL ceza verileceği ifade edildi. 

SÜRÜCÜLERE 436 TL CEZA 

Konu ile ilgili olarak emniyet kemeri takmama cezasına zam yapıldı. Bu zam kapsamında araçta emniyet kemeri takmayan sürücülere verilecek olan ceza ise 436 TL oldu. 

Trafikte güvenlik için olmazsa olmazların başında gelen kurallardan biri emniyet kemeri takmamak olsa da maalesef bu durum en çok ihlal edilen trafik kuralları içerisinde yer aldığı bildirildi. Araçta emniyet kemeri takmayanlara ise 436 TL ceza verileceği bildirildi.

DEV ZAM YAPILDI 

2023 yılında idari para cezaları için %112,9 oranında zam belirlendi. Bu kapsamda tüm trafik cezaları da zamlandı.

YENİ CEZA 951 TL OLDU

Tüm bunlarla beraber birçok sürücü tarafından ihlal edilen kurallardan bir diğerinin de sürücünün araç kullanırken telefonla konuşması olduğu belirtilerek bu kuralı ihlal edenlere 951 TL ceza verileceği aktarıldı.

SONRAKİ HABER