Ehliyeti olanlar dikkat! Trafiğe çıktığınızda bunu sakın yapmayın: Arabasıyla bunu yapan 3.304 TL ödeyecek

Ehliyeti olanlar için çok önemli bir duyuru yapıldı. Bu duyuruda arabası ile trafikte bu kuralları ihlal edenlere 3.304 TL ceza verilecek ve bu cezalar plakaya yazılacak.

Trafiğe çıktığınızda bunu sakın yapmayın: Arabasıyla bunu yapan 3.304 TL ödeyecek

Trafik kazalarını önlemek, trafik akışı ile düzenini hızlı ve güvenli bir şekilde sağlamak için Karayolları Trafik Kanununa göre trafikte uyulması gereken kurallar bulunduğu belirtilerek bu kurallara uymayanlara dev cezalar verileeği bildirildi.

YÜZDE 112,9 ZAM YAPILDI 

2023 yılında idari para cezaları için %112,9 oranında zam belirlendiği ifade edildi. Bu doğrultuda arabası olanların trafikte dikakt etmesi gereken kuralların bazılarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

EMNİYET KEMERİ CEZASI 

Trafikte güvenlik için olmazsa olmazların başında gelen kurallardan biri emniyet kemeri takmamak olsa da maalesef bu durum en çok ihlal edilen trafik kuralları içerisinde yer aldığı belirtilerek uymayanlara 436 TL ceza verileceği bildirildi.

951 TL CEZA 

Bununla beraber sürücüler tarafından ihlal edilen kurallardan biri de sürücünün araç kullanırken telefonla konuşması olduğu belirtilerek seyir halinde cep telefonu ile konuşmak, dikkat dağınıklığı yaratarak kazaya sebebiyet verebildiği bildirildi. Bu kurala uymayanlara ise 951 TL ceza verileceği ifade edildi

Yaya geçidinden karşıdan karşıya geçen yayaya yol vermemek, ülkemizde sıklıkla yapılan kural ihlallerinden biri. Yayaya yol vermemenin cezası ise 1.917 TL olduğu vurgulandı. 

3.304 TL CEZA 

Bu noktada çıktığı trafikte bu kuralları ihlal eden sürücülerin plakalarına ise arkalarından toplam 3.304 TL ceza yazılacak. Bu cezalar ise e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek. 

SONRAKİ HABER