e-Devletten başvurunu mutlaka yapın! 12 ay boyunca aylık 1.250 TL verilecek: Aile Bakanlığı duyurdu

Aile Bakanlığı tarafından destek ödemeleri hakkında bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada 12 ay boyunca 1.250 TL verileceği ifade edildi.

e-Devletten başvurunu mutlaka yapın! 12 ay boyunca aylık 1.250 TL verilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirlilere ihtiyaç sahibi kişilere sağlanan sosyal destek yardımlarının devam ettiği belirtilerek 2023 yılında birçok sosyal yardım ödemesine zam da yapıldığı aktarıldı. Temmuz ayında başlayan Aile Destek ödemesine zam gelmedi ancak kapsam genişlemeye devam ederken başvuruların devam ettiği aktarıldı.

HER AY 1.250 TL YATIRILACAK 

Henüz başvuru yapmayanlar için aile yardımı ödemesi başvuru şartları da belli olurken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, milyonlarca ihtiyaç sahibi aileye düzenli olarak aile destek ödemesi verildiği bildirildi. Konu ile ilgili olarak ödeme tutarı 2023 yılında 850 ila 1250 TL arasında değiştiği ifade edilerek kişilerin gelir durumuna göre değişiklik olduğu bildirildi.

15 ŞUBAT'TA BAŞLAYACAK 

Türkiye aile destek yardımı geçtiğimiz yıl Temmuz ayında başlamıştı. Şubat ayında da ödemeler hak sahiplerinin hesaplarına geçecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık 2023 Şubat ayı aile yardımı ödemelerinin tarihlerini de duyurdu. Hak sahibi kişiler 15 Şubat tarihinden itibaren aile yardımı ödemelerini IBAN ya da PTT hesaplarından alabilecek.

12 AYLIK ÖDEME

Aile destek yardımı ödemeleri 12 ay boyunca devam edecek ve aylık olarak hesaplara yatacağı belirtilerek hane içinde kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinden az olan herkes bu destek paketinden faydalanabileceği bildirildi.

SONRAKİ HABER