Dolardan tarihi rekor ! Dolar / TL 33 lira olacak: O tarihe dikkat

Ziraat Bankası eski Genel Müdür Yardımcılığı görevi yapmış ekonomist Prof. Dr. Şenol Babuşcu çok önemli açıklamalarda bulunarak doların 2024 yılında 33 lirayı bulabileceğini belirtti.

Dolardan tarihi rekor ! Dolar / TL 33 lira olacak: O tarihe dikkat

Ziraat Bankası'nın eski Genel Müdür Yardımcısı ve ekonomist Prof. Dr. Şenol Babuşcu, Türkiye ekonomisiyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Yeni yılda dolar kuru tahminlerini paylaşan Babuşcu, ekonomiye dair geniş bir perspektif sunarak Merkez Bankası'nın faiz politikasından dolar kuruna kadar birçok konuda yorumlarda bulundu.

FAİZ ARTTIRIMLARI DEVAM EDEBİLİR 

Merkez Bankası'nın 2024 yılındaki faiz politikasını değerlendiren Babuşcu, "2024 yılının ilk 3 ayında Merkez Bankası'nın faiz artırımı yapacağını düşünmüyorum. Yerel seçimler bittikten sonra o seçimin sonuçlarına, piyasalara bakılarak bir karar verilir. Ancak Nisan 2024’te enflasyon düşüşe geçmemiş olursa faiz artırımlarına devam edilebilir." şeklinde konuştu.

DOLAR 33 TL OLABİLİR

Ziraat Bankası'nın eski Genel Müdür Yardımcısı ve ekonomist Prof. Dr. Şenol Babuşcu, dolar kuruyla ilgili önemli tahminlerde bulundu. Babuşcu'ya göre, dolar kuru bu yıl sonunda 30 TL seviyelerinde olacak. Ancak 2024 yılında dolar kuru yükseliş trendini sürdürecek. Özellikle Mart ayının sonunda yapılacak olan yerel seçimlere kadar dolar kuru adım adım artacak ve çok sert bir yükseliş beklenmiyor. 2024 Mart ayının sonunda, Nisan ayının başında dolar kuru 33 TL'yi görebilir. Ancak Şenol Babuşcu, bu tarihten sonrasına dair kesin bir değerlendirme yapmanın henüz erken olduğunu belirtiyor.

SONRAKİ HABER