Dolar Yeni Haftaya Güçlü Başladı: 20 Kasım 2023 Güncel Kur Analizi

Yeni hafta, döviz piyasasında dikkat çekici gelişmelere sahne oluyor. 20 Kasım Pazartesi günü itibariyle dolar, euro ve sterlin kurları güçlü bir başlangıç yaparak yatırımcıları heyecanlandırıyor. Türk Lirası karşısında değer kazanan dolar, haftanın ilk gününde alış ve satış fiyatlarında yükseliş!

Dolar Yeni Haftaya Güçlü Başladı: 20 Kasım 2023 Güncel Kur Analizi

Dolar kuru, küresel piyasada yaşanan gelişmelere paralel olarak Türk Lirası karşısında yeni rekorlar kırıyor. 20 Kasım Pazartesi günü dolar/TL kuru alış fiyatı 28.6585 liradan, satış fiyatı ise 28.7178 liradan işlem görüyor. Euro, aynı gün alış fiyatı 31.3148 TL ve satış fiyatı 31.4115 TL ile işlem görüyor. İngiliz sterlini alış fiyatı 35.7726 lira ve satış fiyatı 35.9708 lira, İsviçre Frankı ise alış fiyatı 32.4301 lira ve satış fiyatı 32.5119 lira olarak kaydediliyor.

Merkez Bankası'nın Faiz Kararı Bekleniyor

Yatırımcılar, Merkez Bankası'nın 23 Kasım Perşembe günü açıklayacağı faiz kararını merakla bekliyor. Faiz kararının döviz kurları üzerindeki etkisi büyük önem taşıyor. Dolar ve euro, son bir aydır Türk Lirası karşısında değer kazanmışken, Merkez Bankası'nın kararıyla bu trendin devam edip etmeyeceği belirsizliğini koruyor.

Analiz ve Beklentiler

Doların güçlü bir başlangıç yapmasıyla birlikte, yatırımcılar ve ekonomi takipçileri, döviz piyasasındaki hareketliliği yakından izliyor. Özellikle Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrasında döviz kurlarında yaşanacak olası değişiklikler, yatırımcıların stratejilerini etkileyecek önemli faktörlerden biri olacak. Güncel kur analizleri ve beklentiler, finans dünyasındaki olayların nabzını tutmaya devam edecek.

SONRAKİ HABER