Dev teknoloji şirketi Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. Halka arz için başvuru yaptı!

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., Sermaye Piyasası Kurulu’na halka arz başvurusunda bulunarak büyük bir adım attı. Şirketin halka arz süreci, yatırımcıları heyecanlandıracak bir döneme girmemizi sağlayacak.

 Dev teknoloji şirketi Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. Halka arz için başvuru yaptı!

2023 yılında gerçekleştirilmesi planlanan halka arz için Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., 300 milyon lotu halka arz etmek için harekete geçecek. Bu önemli adım, şirketin büyüme stratejilerini desteklemesine ve yeni yatırımlar yapabilmesine olanak sağlayacak.

Halka arz sürecini yönetmek için Alnus Yatırım Menkul Değerler A.Ş. liderlik rolünü üstlenecek. Şirketin tecrübeli kadrosu, başarılı bir halka arz işlemi gerçekleştirmek için gerekli adımları atacak ve yatırımcıların güvenini kazanacak.

BIST kodu bekleniyor, halka açıklık oranı %25 olacak

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., henüz BIST kodu ile ilgili bir açıklama yapmadı. Şirketin BIST kodu SPK onayının ardından duyurulacak. Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş.'nin halka arzında, şirketin halka açıklık oranı %25 olacak. Eğer tüm lotlar halka arz edilirse, şirketin halka arz oranı bu seviyeye ulaşacak.

Halka arz talep toplama tarihleri, SPK onayının ardından açıklanacak. Başlangıçta iki iş günü olarak planlanan talep toplama süresi, üç iş gününe kadar uzatılabilir. Şirketin halka arz işlemleri 2023 yılının üçüncü çeyreğinde tamamlanması hedefleniyor.

Halka arz olacak

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., toplam 300.000.000 payını halka arz edecek. Halka arz, yurt içi bireysel yatırımcılar, yurt içi kurumsal yatırımcılar ve yurt içi bireysel yatırımcılara tahsis edilecek. Şirketin halka arzında ayrılan lot sayıları ise şu şekilde belirlendi..

  • 120.000.000 Lot %40 Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar
  • 120.000.000 Lot %40 Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar
  •  9.000.000 Lot %20 Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş.’nin hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren bir yıl boyunca ortaklar tarafından herhangi bir hisse satışı yapılmayacak. Payların dolaşımdaki miktarını artıracak şekilde satış veya halka arz işlemi gerçekleştirilmeyecek. Şirket, Borsa İstanbul, SPK veya yurt dışındaki herhangi bir düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunmayacak.

 

SONRAKİ HABER