Deprem sonrasında benzin motorin ve LPG fiyatları dikkat çekti! EPGİS az önce duyurdu: Araç sahipleri dikkat

Binlerce araç sahibini ilgilendiriyor. Vatandaşlar güncel durumu merak ediyorlar. Akaryakıt hakkında EPGİS tarafından da bir açıklama yapıldı.

Deprem sonrasında benzin motorin ve LPG fiyatları dikkat çekti! EPGİS az önce duyurdu

Türkiye’de meydana gelen deprem sonrası akaryakıt almak isteyenleri ilgilendiren yeni açıklamalar yapıldı. Araç sahipleri benzin ve motorin fiyatlarının güncel durumunu araştırmaya başladı ve 7 Şubat fiyatları aktarıldı. EPGİS tarafından akaryakıt ikmali hakkında da bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

EPGİS'İN AÇIKLAMALARI

"Kamuoyuna duyuru Ülkemizde 10 il ve ilçelerinde olan deprem nedeniyle, bazı istasyonlarda yoğun talep nedeniyle yakıt bitmiş bazı istasyonlarda yeraltı depoları ve bağlantı noktaları çökmüştür. Yakıtı biten istasyonlara süratle ikmal yapılmaktadır. Hasarlı istasyonlar da ise süratle tamir çalışmaları devam etmektedir. En kısa sürede bölgede bu sorunlar çözülecektir. Ülkemizde akaryakıt sorunu yoktur. Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yararlılara acil şifalar diliyoruz."

EPDK'DAN AÇIKLAMA

EPDK tarafından da bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada Depremden zarar gören ya da etkilenen bütün akaryakıt istasyonlarının otomasyon sistemlerine ilişkin mevzuattan kaynaklanan yükümlülükleri 30 gün süre ile ertelendiği bildirilerek şöyle devam edildi:

"İlgili bütün akaryakıt dağıtıcı ve bayi dernekleri ile görüşülerek deprem bölgesinde herhangi bir akaryakıt ikmal sorunu yaşanmaması için bütün tedbirler alınmıştır ve süreç Kurumumuz tarafından titizlikle takip edilecektir.

Ayrıca deprem bölgesinde elektrik kesintisi yaşanmaması, olası bir kesinti halinde sorunun hızla giderilebilmesi için ilgili bütün dağıtım ve tedarik şirketleriyle görüşülmektedir.

Bölgedeki görevli tedarik şirketleri, üretim santralleri ve OSB’lere ait enerji şirketlerinin avans ödeme, dengesizlik ve teminat yükümlülükleri 30 gün süre ile ertelenmiştir. Kurum olarak depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz."

Güncel akaryakıt fiyatları ise şöyle paylaşıldı:

İSTANBUL

İstanbul Anadolu yakasında bir litre benzin fiyatı: 21,07 TL

İstanbul motorin (mazot) litre fiyatı Anadolu Yakası'nda 21,04 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası'nda 11,63 TL

İstanbul Avrupa Yakası'nda bir litre benzin fiyatı: 21,13 TL

İstanbul motorin litre fiyatı Avrupa Yakası'nda 21,12 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Avrupa Yakası'nda 12, 04 TL

ANKARA

Benzin fiyatı: 21,37 TL

Motorin fiyatı: 21,38 TL

LPG fiyatı: 12,05 TL

İZMİR

Benzin fiyatı: 21,29 TL

Motorin fiyatı: 21,45 TL

LPG fiyatı: 11,76 TL

SONRAKİ HABER