Dar gelirli ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan 7 bin 800 TL’lik kış desteği! 

İhtiyaç sahibi ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından pek çok destek ödemesi yapılmaktadır. Vatandaşların araştırmaya başladığı 7 bin 800 TL’lik kış desteğinin detayları da açıklandı. Peki, şartları nelerdir?

Dar gelirli ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan 7 bin 800 TL’lik kış desteği! 

Dar gelirli ailelere 7 bin 800 TL destek!

Dar gelirli ailelere için sağlanan 7 bin 800 TL’lik destek paketi ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan bu yardım ile ilgili detaylar da sorgulanmaya başladı. Özellikle kış aylarında artan ısınma ihtiyaçları ve faturalar karşısında vatandaşlar da zor durumda kalabiliyorlar. Bu konuda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere 7 bin 800 TL’lik yardım ödemesi yapıyor. Vatandaşlar bu kış desteğinin detaylarını da araştırmaya başlarken, başvuru şartları belli oldu.

Başvuru şartları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın kış aylarında ihtiyaç sahibi ailelere sunduğu 7 bin 800 TL’lik yardım ödemesinin başvuru süreci devam ediyor. Başvuru yapmak isteyen kişilerin asgari ücretin üçte birinden az bir gelire sahip olması gerekir. Bu şartları taşıyan vatandaşlara düzenli olarak kış ödemeleri yapılmaktadır. 

Başvuru tarihleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan bu yardım paketine başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların 10 Şubat 2023 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Dar gelirli aileler için sağlanan bu yardım ödemesinin miktarı 7 bin 800 TL olarak açıklandı. Son başvuru tarihi 10 Şubat 2023 olarak açıklanırken, başvuruların sona ermesiyle birlikte yapılan başvurular reddedilecektir. 

Nasıl başvuru yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sunduğu bu yardım paketine başvurmak isteyen kişiler online olarak e-Devlet Kapısı üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde başvurularını gerçekleştirebilirler. Vatandaşların soruların tamamını eksiksiz ve doğru bir şekilde yanıtlaması gerekir aksi takdirde başvurular reddedilecektir. Online dışında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına şahsen giderek başvuru da yapabilirsiniz.

SONRAKİ HABER