Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz açıkladı: 2 yıl geri ödemesiz 150.000 TL kredi veriliyor! Resmen belli oldu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan beklenen konut ve evlilik kredisiyle ilgili önemli bir açıklama yapıldı ve yapılan açıklamada önce hangi bölgelere verileceği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz açıkladı: 2 yıl geri ödemesiz 150.000 TL kredi veriliyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kabine Toplantısı sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunarak, ilk ev alımında kredi erişimini kolaylaştırdıklarını ifade etti. Yılmaz, konut arzını ve talebini dengeli bir şekilde yönetmenin önemine vurgu yaptı.

Aile ve Gençlik Fonu Hakkında

Yılmaz, Aile ve Gençlik Fonu'na ilişkin yapılan sorulara cevap verirken, "Önce pilot uygulama olarak deprem bölgesinden başlayacak. Sonra tüm Türkiye'ye yaygınlaşacak. Özellikle gençlere evlilik kredisi olarak adlandırdığımız 150 bin TL, 2 yılı geri ödemesiz 4 yıllık krediye destek verme mekanizmasını içeriyor. Fonlar arttıkça, imkanlar arttıkça başka destekler tabii ki söz konusu olacak ama aşama aşama gidecek." şeklinde konuştu.

İlk Ev Alımında Kredi Kolaylığı

Yılmaz, ilk ev alacaklara kredi konusunu da değerlendirdi. "İlk ev alımında kredi erişimini sağlıyoruz. 2’nci ve 3’üncü ev alımında krediye erişimi zorlaştırdı Merkez Bankası ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu biliyorsunuz. İlk ev alımında kredi erişimini sağlıyoruz." diyen Yılmaz, konut sahipliğini sadece kredi odaklı değil, aynı zamanda konut arzıyla birlikte düşünmek gerektiğini belirtti. Konut arzı ve talebinin dengeli bir şekilde yönetilmesi gerektiğine vurgu yapan Yılmaz, aksi takdirde konut fiyatlarını istenmeyen bir noktaya götürme ihtimalinin bulunduğunu ifade etti.

SONRAKİ HABER