Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! O borçların tamamı silindi: Resmi Gazete'de bugün yayımlandı

Resmi Gazete'de çok önemli bir karra alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan kararda borçların silindiği ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! O borçların tamamı silindi

Bugünkü Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile çok önemli kararlar yayımlandı. Yayımlanan bu karar doğrultusunda evi ağır ya da orta hasar alan depremzedelerin elektrik ve doğalgaz borçlarının silindiği bildirildi. Ayrıca fatura borçlarına ilişkin dava ve icra takiplerinin de kaldırıldığı ifade edildi. 

BORÇLAR SİLİNDİ

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında önemli bir karar yayımlandığı belirtildi ve Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile konutu ya da işyeri yıkılan, acil yıkılacak, ağır ya da orta hasarlı hale gelen depremzedelerin 6 Şubat tarihine kadar olan doğalgaz ve elektrik borçlarının silindiği duyuruldu.

Bu borçlardan kaynaklı dava ve icra takiplerinin de kaldırıldığı ifade edildi. Tüm bunlarla beraber kararın detayları da paylaşıldı.

BORÇLAR ERTELENDİ 

Söz konusu kararın devamında Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’nın tamamı ile Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri ile elektrik ve doğalgaz abonelerinin 6 Şubat tarihinden sonraki fatura ödemeleri ise 31 Mayıs tarihine kadar ertelendiği ifade edildi. Ayrıca söz konusu kararda Haziran ayından itibaren bu faturalar 6 ayda eşit bir şekilde ödenebileceği vurgulandı.

SONRAKİ HABER