Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi duyurdu! Emekli maaşına ve bayram ikramiyelerine zam geliyor: Hesaplamalar başladı

Cumhubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamalarında en düşük emekli maaşlarına ve emekli bayram ikramiyelerine artış yapılması için hesaplamalar içinde olduklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi duyurdu! En düşük emekli maaşına ve bayram ikramiyelerine zam geliyor

Emeklilikte yaşı bekleyen vatandaşın sorununu çözdüklerini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya'da Kültür ve Turizm Bakanlığı "Malet Geçici Konaklama Merkezi"nde önemli değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında çok önemli bilgiler verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında en düşük emekli maaşını 7 bin 500 liraya, emeklilerin bayram ikramiyesini 2 bin liraya çıkardıklarını belirtti. Ayrıca Erdoğan açıklamalarında bu rakamı daha çok yukarı çıkarmanın hesabı içinde olduklarını belirtti.

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI 

Cumhuraşkanı Erdoğan'ın konu hakkındaki açıklamaları şöyle oldu:

Gerçekten büyük bir acı yaşandı. Büyük bir felaket yaşadık. 85 milyon olarak asrın felaketi ile sarsıldık. 50 bini aşkın canımızı kara toprağın bağrına verdik. Fakat inancımızı, irademizi, zorluklar karşısında mücadele hasbimizi asla yitirmedik. Ne kadar sıkıntı çeksek de rabbimizden ümidimizi bir an olsun kesmedik. Umutsuzluk girdabına sürüklenmeyeceğiz. Yarınlardan umutlarımızı asla kesmeyeceğiz. Bizler bu topraklardaki bin yıllık tarihinde nice badireler atlatmış bir milletiz. Bizler nice saldırıları göğüslemiş nice ihaneti püskürtmüş bir milletiz. Geçmişte de çok zor günler geçirdik. Bir asır önce millet varlığımız bu topraklardan kazınmaya çalışıldı. Gezi olaylarında sokaklarımız ateşe verilerek demokrasimize kastedildi. 15 Temmuz gecesi milli irade tanklarla, uçaklarla, ölüm kusan silahlarla esir alınmak istendi. Hiç birine boyun eğmedik. Zalimlere teslim olmadık. Demokrasimize halel getirmedik. Bin yıllık kardeşliğimize leke sürdürmedik.

BUNLAR BİR AVUÇ MANKURT

Buradan sizlerin vasıtasıyla tüm depremzedelerimize sesleniyorum. Sırf kendilerine oy vermediğiniz diye size zulüm edenlere, size edepsizce hakaret edenlere bakıp da asla hüzünlenmeyin. Yaptıkları 3-5 kuruş yardımı sizlerin başına kakanlara bakıp da asla kendinizi garip hissetmeyin. Bunlar ülke ve milletle gönül bağını tamamen koparmış bir avuç mankurttur. Bunlar milletle sizin düşmanınızdır diyen tek parti faşizminin günümüzdeki özentileridir. Bunlar vicdanı Anadolu coğrafyası kadar büyük aziz milletimizi asla temsil edemezler. 28 Mayıs inşallah on yıllardır halka rağmen halkçılık yapan bu zihniyetten ülkemizin kurtuluşunun da miladı olacaktır.

BU RAKAMI YUKARI ÇIKARMANIN HESABI İÇİNDEYİZ

Emeklilikte yaşı bekleyen vatandaşın sorunun çözdük. En düşük emekli maaşını 7 bin 500 liraya, emeklilerimizin bayram ikramiyesini 2 bin liraya çıkardık. Bu rakamı daha yukarıya çıkarmanın hesabı içerisindeyiz.

SONRAKİ HABER