Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi az önce verdi: Yüzde 25 artırılıyor

Gelen bir son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ücretli öğretmenlere müjdeli haber geldi. Yapılan açıklamada ücretli öğretmenlerin saatlik ek ders ücretlerinin yüzde 25 artırılacağını söyledi. İşte detaylar

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi az önce verdi: Yüzde 25 artırılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ücretli öğretmenlerin saatlik ek ders ücretlerinin yükseltildiğini müjdeledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ücretli öğretmenlerin saatlik ek ders ücretlerinin yükseltildiğini müjdeledi. Açıklamasında 2023 yılında toplam da yüzde 91 oranında artış yapılacağını belirterek Erdoğan, “Böylece aylık ücretlerinde 2023'te yüzde 91 oranında artış yapmış olacağız" dedi.

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ TÖRENİ'NDE KONUŞTU

Erdoğan, bugün Atatürk Kültür Merkezi’nde önemli açıklamalarda bulundu. 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’nde konuşan Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi az önce verdi: Yüzde 25 artırılıyor

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERE MÜJDE

Konuşmasında ücretli öğretmenlere müjde veren Erdoğan şunları söyledi:

“Resmi eğitim kurumlarında ek ders karşılığında görev yapanlar ve usta öğreticilerimizle ilgili bir adım atıyoruz. Bu kardeşlerimizin saatlik ek ders ücretlerinde yaklaşık yüzde 25 oranında ilave bir artışa gidiyoruz. Böylece aylık ücretlerinde 2023'te yüzde 91 oranında artış yapmış olacağız.

Milli Eğitim burslusu lisansüstü öğrencilerimizin burslarını, okudukları ülkenin şartlarına göre değişen oranlarda yükseltiyoruz.

Burslarda döviz bazında ortalama yüzde 26 civarında bir zam yapmış oluyoruz. Her iki müjdemizin de hayırlı olmasını diliyoruz”

 Türk demokrasisi sivil anayasa yapacak olgunluğa ulaşmış, 15 Temmuz ihanetinden alnının akıyla çıkarak rüşdünü ispat etmiştir. Elbette yeni anayasamızı 4 ana sütun üzerine inşa etmeyi hedefliyoruz. Bunların da tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri olduğunu ısrarla söylüyoruz"

 

 

SONRAKİ HABER