Çoğu kişi bilmiyor: Çalışan herkes e-Devlet’ten kontrol etsin! Paranız birikmiş olabilir

Özel sektörde çalışan herkesi yakından ilgilendiren önemli bir duyuru yapıldı. Gelen son habere göre çoğu kişinin bilmediği bir noktada farkında olmadan paranız birikmiş olabilir. Bunu e-Devlet’ten kontrol ederek öğrenebilirsiniz.

Çoğu kişi bilmiyor: Çalışan herkes e-Devlet’ten kontrol etsin! Paranız birikmiş olabilir

Özel sektörde çalışan ve çeşitli nedenlerden dolayı devletten ödeme alan kişiler adına para birikmiş olabilir. Peki, bunu nereden öğrenmek mümkün? İşte e-Devlet sorgulama ekranı ve merak edilenler..

Sigortalı olarak çalışan vatandaşlar bazı işyerlerinde otomatik BES sistemine dahil oluyor. BES hesabı açıldığının haberi olmayan ya da maaşından BES kesintisi yapıldığını bilmeyen kişilerin paraları banka hesabında ay ay birikiyor. Bu miktarlar zaman geçtikçe ciddi rakamlara ulaşabiliyor.

BES PARASI SORGULAMA EKRANI

Sizler de e-Devlet üzerinden paranızın birikip birikmediğini kontrol edebilirsiniz. E-Devlet’e giriş yaparak bireysel emeklilik sistemini açabilirsiniz. Buradan da Bireysel Emeklilik sistemi üzerinde ne kadar paranızın birikip birikmediğini görebilirsiniz.

E-DEVLET'TEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

e-Devlet’te şahıs ödemeleri ekranında doğum parası, süt parası, yol parası ve cenaze yardımı gibi çeşitli meblağlara hakkınız olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Yatırılan paralar vatandaşlar tarafından çekilmediğinde bir süre sonra devlete iade ediliyor. Bu sebeple ödemelerinizi düzenli olarak e-Devlet ekranında kontrol etmenizde yarar var.

E-DEVLET BES BAKİYE SORGULAMA EKRANI İÇİN BURAYA TIKLAYIN

SONRAKİ HABER