Çocuğu olan ailelerin dikkatine! Bakanlıktan yepyeni fırsat! 3.295 TL yardım edilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı açıkladı. Sayın Derya Yanık çocuğu olan ailelere müjde verdi. 3,295 TL olarak belirlenen yardım başvuruları başladı. Çocuğu olan ailelerin yüzleri güldü.

Çocuğu olan ailelerin dikkatine! Bakanlıktan yepyeni fırsat! 3.295 TL yardım edilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık çocuğu olan ailelere yapılmakta olan yardımın 3,295 TL olarak düzenlendiğini açıkladı. İhtiyaç sahiplerine yapılmakta olan yardımlar 2023 yılı ile artarak devam etmektedir. Devlet kurumlarında ziyade sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları da vatandaşlara destek amaçlı erilen bu yardımlara hizmet vermek amacı ile ela attı. 2023 yılının gelmesi ile beraber yapılmakta olan bu yardımlar ciddi derecede artık gösterdi. Bu artık ile ihtiyaç sahibi çocuklu aileler bir nebze de olsa rahatlayabilecek. Başvurusu onaylanan vatandaşların ödemeleri doğrudan hesaplarına yatırılmaktadır. 

Çocuklu ailelere yardım!

Aile Refahı Bakanlığı hanede bulunan çocuk sayılarına göre ihtiyaç sahibi olan çocuklu ailelere 350 TL ile 650TL arasında değişmekte olan bir yardım yapmaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 1 ile 2 çocuğu olan ailelere 350 TL, 3 çocuğu bulunan ailelere 450 TL, 4 çocuklu olan ailelere 550 TL, 5 ve üzeri çocuklu ailelere ise 650 TL ödeme yapılacağı hakkında bilgilendirmede bulundu. İhtiyaç sahibi tüm çocuklu olan aileler bu yardıma başvuruda bulunabilecek. Başvuruların onaylanma süreleri yoğunluğa göre değişiklik gösterebilir. 

Çocuklu ailelere müjde! Başvurular başladı

Muhtaç durumda olan ihtiyaç sahibi aileler Aile ve Sosyal Hizmetle Bakanı’nın açıklamaları üzerine mutlu oldu. Her yıl yapılmakta olan yardımlar bu yıl da hız kesmeden ve artık gösterilerek devam etmektedir. Bakan Derya Yanık’ın açıklamalarına göre, çocuklu ailelere yapılmakta olan yardım 3,295 TL’ye kadar çıkarılmıştır. Devlet 2023 yılında da ihtiyaç sahibi ve çocuklu ailelerin yüzünü güldürmeye devam edecek. Her yıl aşina olunan bu yardımlar 2023 yılında yapılan düzenlemeler ile yarım ödemeleri çok ciddi bir artık göstermiştir. İhtiyaç sahibi aileler başvurularını yapmaya başlayabilir. Başvurularını onaylanan çocuklu ailelerin ödemeleri direkt olarak hesaplarını yatırılacaktır. Başvurular başlamıştır.

SONRAKİ HABER