Çocuğu olan ailelere son dakika duyurusu yapıldı! Pazartesi PTT'ye giderek paranızı alın: 350-650 TL para verilecek

Devlet destekleri birçok başlık altında gerçekleştiği belirtilerek bunlardan birinin de çocuk yardımı olduğu belirtilerek döemelerin başladığı ifade edildi.

Çocuğu  olan ailelere son dakika duyurusu yapıldı! Pazartesi PTT'ye giderek paranızı alın

Devlet destekleri birçok başlık altında gerçekleştiği belirtilerek bunlardan birinin de çocuk yardımı olduğu belirtildi. Ailedeki çocuk sayısına göre nakit destek verildiği belirtilerek bu ödemelerin bir kez yapıldığı ifaade edildi. Annelerin çocuk yardımından yararlanabildiği belirtilerek 1-2 çocuklu aileye 350 TL ödeme yapıldığı ifade edildi.

NE KADAR ÖDENİYOR? 

Destek ödemeleri çeşitli kategorilerde yapılan yardımları kapsadığı belirtilerek Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1-2 çocuklu hanelere 350 TL nakit desteği yapılacağı bildirildi. Bununla beraber 3 çocuklu hanelere 450 TL, 4 çocuklu hanelere 550 TL ve 5 ile üzeri çocuklu hanelere 650 TL nakit ödeme gerçekleşeceği paylaşıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan maddi destek almak isteyen aileleri yakından ilgilendiren duyurunun detayları belli oldu. Buna göre 3 çocuklu hanelere 450 TL, 4 çocuklu hanelere 550 TL ve 5 ile üzeri çocuklu hanelere 650 TL nakit ödeme yapılacak.

PTT ÜZERİNDEN

Tüm bunlarla beraber Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın bu hakkından yararlanan vatandaşlar PTT üzerinden ödeme yapılan hesap numaraları kontrol edebilecekleri ifade edildi.

SONRAKİ HABER