Çeyrek, Cumhuriyeti, ONS altın ne kadar oldu? Altın fiyatları yükselecek mi?

Yatırımcılar için güvenli liman olarak bilinen altın fiyatları haftanın ilk işlem gününde değer kazancıyla başlamasının ardından Çeyrek altın, Cumhuriyeti altın, ONS altın, fiyatları yatırımcılar tarafından merak konusu oldu. Merak konusu olan güncel altın fiyatlarıyla işte sizlerle

Çeyrek, Cumhuriyeti, ONS altın ne kadar oldu? Altın fiyatları yükselecek mi?

ABD Merkez Banka’sının şahin adımlarının sonuna geldiğine dair fikirlerini beyan eden analistler altının ONS fiyatının desteklemeye devam ettiğine dair açıklamalar da bulundular. Peki güncel Çeyrek, Cumhuriyet ve ONS altın fiyatı ne kadar? Güncel altın fiyatlarına haberimizin devamında ulaşabilirsiniz..

ONS altın fiyatlarında son durum ne?

FED şahin adımlarının sonuna geldiğine yönelik beklenti raporlarını açıklayan analistler,  FED, yetkililerinin hala temkinli tutumlarını korudukları yönünde açıklama yaptı. Para piyasası ve döviz kuru ile ilgili alanında uzman olan analistler para piyasalarındaki fiyatlamalarda büyük ihtimalle bankaların gelecek yıl Haziran ayı itibariyle faiz indirimlerinde başlayacağı yönünde fikir beyanında bulundu.

Almanya Üretici Endeksi (ÜFE) ve FED endeksi dışında İsrail Filistin çatışması teknik açıdan altının ONS fiyatında 1.990 ve 2.000 seviyelerinin direnç 1.970 ve 1.950 puanın destek konumunda olduğunu dile getiren analistler, altının akıbeti ile ilgili önemli açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Güncel altın fiyatları nedir?

Haftanın ilk işlem gününe değer kazancıyla başlayan Gramı Altın 1.830 liradan işlem görürken Çeyrek Altın 3.150 TL Cumhuriyet Altın 12.790 liradan işlem görüyor. ONS altın fiyatı ise 1.980 dolardan işlem gördü.

Halk arasında küçük altın olarak da bilinen çeyrek altın, genel olarak yatırım aracı olarak kullanılsa da, hediye olarak satın alanlarda mevcut. Bu durumdan ötürü, çeyrek altın hangi amaca hizmet edecekse o şekilde satışı sunulmaktadır. Çeyrek altınlar kulplu ve kulpsuz olarak satışa sunulurken, yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar kulpsuz hediyelik olarak adlandırılan çeyrek altınlar ise kulplu olarak tercih edilmektedir.

Çeyrek altının has altın içeriği kuplarında yer almamaktadır. Bu nedenden dolayı da çeyrek altında yer alan kuplarda altın olmaması nedeniyle fiyat farkı yaratmamaktadır.

SONRAKİ HABER