Cep telefonu hat sahiplerine şok eden vergi artışı! Son 5 yılda rekor kıran zamlar ne kadar?

Cep telefonu hat sahiplerine rekor kırdıracak vergi bedeli! Dudak uçuklatacak vergi tahsilinde ne kadar artış sağlandığı gündemimizde. Son 5 yılın rekor artışı herkesi şaşırttı!

Cep telefonu hat sahiplerine şok eden vergi artışı! Son 5 yılda rekor kıran zamlar ne kadar?

Herkesin merak konusu olan cep telefonu hat sahiplerine beklenen vergi artışı sağlandı! Hat sahiplerini şoke ettiren artış merak ediliyor. Son 5 yılın rekorunu kıran artış sıralanırken 2023 yılında gelirin ne kadar olduğu konusu merak ediliyor!

Dudak uçurtan vergi tahsili!

Cep telefon hattı sahiplerinden her ay tahsil edilen vergi bedelinin son 5 yıllık artışı sıralanıyor! Sadece 2023 senesi içinde ne kadar vergi artışı sağlandığı herkesin bu konuyu merak etmesine yol açtı. 2023 yılının başlarında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından gerçekleştirilen “telsiz kullanım ücretine” yüzdelik olarak ne kadar zam geldiği gündeme oturdu. Her ay tahsili gerçekleşen telefon hatlarının vergi bedelinde ne kadar artış sağlandığı açıklandı!
Vergi Uzmanı Ozan Bingöl, telefon hattı sahiplerinden her ay alınan verginin son 5 yılda ne kadar arttığını sıralıyor! Gündemi çalkalayan, cep telefonu hat sahiplerinin vergi tahsilinde ne kadar artış olacağı herkesin merak konusu oldu. 2023 senesi cep telefonu hattı sahiplerine tanınan vergi artışı ve son 5 senelik vergi artışları haberimizin devamında yer alıyor…

Cep telefonu hattı sahiplerini şok ettiren vergi tahsili!

Vergi Uzmanı Ozan Bingöl, cep telefon hattı sahiplerinden alınan vergi ücretlerinin son 5 senelik artışını sıralıyor! Bingöl, sadece 2023 senesindeki gelir beklentisinin yaklaşık olarak 8 milyarın üstünde olacağını açıkladı!
2023 yılının başlarında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından sağlanan “telsiz kullanım ücretine” yüzde 122 kadar zam artışı yapıldı. Bu şekilde telefon hattı kullanıcılarının devlete ödeyeceği miktar yıllık 50,75 TL iken 113,14 TL’ye fırladı! Söz konusu zam artışı, faturalı ve faturasız müşterilerden her ay olacak şekilde tahsil edilmeye başlandı.
Son 5 yılda rekor kıran artış! Bingöl açıklıyor!
Yaşanan gelişmelerden sonra Vergi Uzmanı Ozan Bingöl, cep telefonu hat sahiplerinden her ay ödemesi alınan “telsiz kullanım ücretinin” son 5 yıldaki artışı;2019: aylık 2,32 TL,
2020: aylık 2,85 TL,
2021: aylık 3,10 TL,
2022: aylık 4,23 TL ve
2023: aylık 9,43 TL olarak sıralandı.

Bu sıralamanın ardından 2023 senesindeki gelirin 8 milyarın üzerinde olduğunu söyleyen Bingöl, bu tutarın büyük bir kısmının yıl sonunda hazineye aktarıldığını bunun da bir nevi “dolaylı vergi” olduğunu açıkladı.

SONRAKİ HABER