Bugün arabası ile trafiğe çıkacak olanlara duyuru yapıldı! Rekor zam yapıldı: Bugünden itibaren yeni fiyatlar geçerli

Brent Petrol’deki değişiklikler her geçen gün devam ederken benzin fiyatları ile ilgili açıklama yapıldı. Bu doğrultuda fiyatlara zam yapıldığı aktarıldı.

Bugün arabası ile trafiğe çıkacak olanlara duyuru yapıldı! Rekor zam yapıldı: Bugünden itibaren

Brent Petrol’deki değişiklikler her geçen gün devam ederken benzin fiyatları ile ilgili açıklama yapıldı. Konu hakkında aktarılan bilgilere böre benzin fiyatlarına geceden itiaren geçerli olmak üzere zam yapıldığı bildirildi.

ZAM GELDİ

Benzin fiyatlarına 30 Mayıs Salı gününden itibaren zam geleceği belirtilmişti. Yeni fiyatlar bugünden itibaren geçerli olacağı ifade edildi. Benzin fiyatlarına gelen zammın 66 kuruş olduğu ifade edildi. Ancak motorin fiyatları ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye’de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç rafineri satış fiyatı bulunuyor.

Gümrüksüz rafineri fiyatı hesaplanırken ise Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

İstanbul

Motorin litresi 19.39

Benzinin litresi 20.57

Ankara

Motorin litresi 19.75

Benzinin litresi 20.92

İzmir

Motorin litresi 19.85

Benzinin litresi 20.91

Fiyatlar iller, ilçeler ve bayiler arasında farklılık gösteriyor.

 

SONRAKİ HABER