Bu sabahtan itibaren başladı: Binlerce kişi yararlanacak! Ödemeler resmen başladı

O şehirde yaşayan öğrencilere önemli bir haber verildi. Bu haber kapsamında öğrencilere 8 ay boyunca 750 TL harçlık verileceği paylaşıldı.

Bu sabahtan itibaren başladı: Binlerce kişi yararlanacak! Ödemeler resmen başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentte ikamet eden ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine eğitim yardımı vereceğini duyururken bu duyuru öğrencileri sevindirdi.  Başvuru koşullarını sağlayan öğrencilere sekiz ay boyunca aylık 750 TL ödeme yapılacağı da paylaşıldı. 

ARANAN ŞARTLAR 

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek eğitim yardımından yararlanmak isteyen öğrencilerin aşağıdaki şartları taşıması gerektiği ifade edildi.

İzmir sınırları içinde ikamet eden ailelerin çocukları olmak.

Üniversitelerin ön lisans veya lisans programlarında okumak.

17-25 yaş aralığında olmak.

 BU YARDIMIN AMACI 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, eğitim yardımının amacının, kentte yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının eğitim hayatına destek olmak olduğunu söyledi. Başkan Soyer açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Eğitim, toplumsal kalkınmanın ve adaletin temelidir. Biz de İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak, kentte yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının eğitime erişimini kolaylaştırmak ve onlara daha iyi bir gelecek sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu kapsamda, üniversite öğrencilerimize yönelik eğitim yardımını bu yıl iki katına çıkardık. Sekiz ay boyunca aylık 750 TL ödeme yapacağız. Böylece, toplamda 10 bin üniversite öğrencisine 40 milyon liralık bir destek sağlamış olacağız.” 

8 AY BOYUNCA DESTEK SAĞLANACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir'de yaşayan öğrencilere destek olmak amacıyla yeni bir proje başlattı. Bu projeye göre, üniversite öğrencilerine aylık 750 TL burs verilecek. Bursun süresi 8 ay olacak ve öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamak için kullanılabilecek. Bu projenin amacı, öğrencilerin ekonomik sıkıntılarını azaltmak ve eğitim kalitesini artırmak. Proje hakkında daha fazla bilgi almak isteyen öğrenciler, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin web sitesini ziyaret edebilir.

Bu sabahtan itibaren başladı: Binlerce kişi yararlanacak! Ödemeler resmen başladı

SONRAKİ HABER