Bu gece yarısı akaryakıta çok büyük indirim geliyor! Akaryakıta bu gece 1 liradan fazla indirim yapılacak: İşte yeni fiyatlar

Akaryakıt fiyatları hakkında çok önemli bir haber geldi. Bu doğrultuda akaryakıt fiyatlarına bu geceden itibaren dev indirim yapılacağı bildirildi.

Bu gece yarısı akaryakıta çok büyük indirim geliyor! Akaryakıta bu gece 1 liradan fazla indirim

Türkiye'deki akaryakıt fiyatlarında yaşanan dalgalanma devame ttiği belirtilerek brent petrol piyasasındaki dalgalı seyir ve doların Türk Lirası karşısındaki yükselişi akaryakıt fiyatlarını direkt olarak etkilediği ifade edildi.

DALGALANMALAR DEVAM EDİYOR

Sektör temsilcilerinden alınan bilgiye göre akaryakıt fiyatlarında değişikliğe gidildiği belirtilerek bu kapsamda motorin litre fiyatında indirime gidileceği paylaşıldı. Bununla beraber aktarılanlara göre benzin fiyatlarında bir değişiklik olmayacak ve motorin fiyatlarına indirim olacak.

Motorindeki indirim bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıyacağı belirtilerek İstanbul'da motorin litre fiyatı ortalama 20 lira 90 kuruştan satıldığı bildirildi.

AKARYAKITA İNDİRİM 

Bu gece yarısından itibaren pompaya yansıyacak fiyatlara göre motorin litre fiyatı üzerinden 1 lira 34 kuruşluk bir indirim yapılacağı ifade edildi. Bu indirim doğrultusunda yeni fiyatların ise şöyle olacağı aktarıldı:

YENİ FİYATLAR 

"İstanbul motorin litre fiyatı: 19 lira 56 kuruş

Ankara motorin litre fiyatı: 20 lira 01 kuruş

İzmir motorin litre fiyatı: 20 lira 08 kuruş"

SONRAKİ HABER