Bu fırsat bir daha gelmez! Konut almak isteyenlere dev destek veriliyor! Kamu bankası harekete geçti

Halkbank tarafından konut almak isteyenlere çok önemli bir kampanya paylaştı. Paylaşılan kampanya kapsamında konut almak isteyenlere 1 milyon 200 bin liraya kadar nakit kredi desteği verilebileceği ifade edildi.

Bu fırsat bir daha gelmez! Konut almak isteyenlere dev destek veriliyor!

Halkbank tarafından konut kredisi hakkında yapılan duyuruda "Bütçenize en uygun vade ve ödeme seçenekleri sunarak, ev sahibi olmanıza imkân tanıyan kredimizdir." denildi. Ayrıca tutar ve ödeme koşulları da paylaşıldı. Buna göre özel avantajlı faiz oranları sunan konut kredisi taksit ödemelerinizi ister aylık eşit taksitlerle, isterseniz kendi belirleyeceğiniz tutarlarla yapabileceğiniz ifade edildi.

BAŞVURU DETAYLARI 

Söz konusu konut kredisi kampanyasına başvuruların Halkbank.com.tr’ üzerinden yapıalbileceği ifade edildi. Bununla beraber banka şubelerine giderek de başvuru yapabileceğiniz ifade edildi.

VADE VE FAİZ ORANLARI

Kredi kampanyası kapsamında 120 ay vade imkanı sağlandığı belirtilerek 100 bin lira kredi için aylık faiz oranının yüzde 1.20, 1 milyon 200 bin lira içinse yüzde 1.29 olduğu ifade edildi. Bu sıfır evler için geçerli olan veriler. İkinci el ev alacak ve kredi kullanacaklar için de yine 120 ay vade verilecek ve 100 bin lira için aylık faiz oranı yüzde 1.29 olacak. 1 milyon 200 bin lira kredi kullanacaklar için faiz oranı yüzde 1.34 olarak açıklandı.

KAMPANYANIN AYRINTILARI 

Halkbank tarafından konut kredisi kampanyasının ayrıntıları ise şöyle aktarıldı:

Yıllık maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti, ipotek tesis ücreti, ekspertiz ücreti ve vergileri kapsamaktadır.
Toplam maliyet oranları örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır

(*)Diğer Masraflar; Ekspertiz ücreti 3.500 TL ve ipotek tesis ücreti 700 TL'dir. Ekspertiz ücreti avans olarak tahsil edilir. Konutun lokasyonu ve metrekaresine göre değişiklik göstermektedir. Ekspertiz hizmeti veren kuruluşa ödenen fatura tutarı tahsil edilir.

Tahsis ücreti, Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV)’nden muaftır.

Hayat sigortası primi, müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekte olup, 100.000 TL 120 Ay vadeli kredi kullanan 35 yaşında erkek müşteri için bir yıllık sigorta primi ortalama 200,20TL'dir.

"Hesaplı Evim özel faiz oranlarından; Bankamızdan en az taksit tutarı kadar Açık Hesap açtıran, en az üç adet otomatik ödeme talimatı veren, Bankamız kredi kartına sahip olan ya da onaylanmış kredi kartı bulunan İnternet/Mobil/Dialog şube üyeliklerini yaptıran, Bankamızdan Hayat Sigortası, DASK, Konut Sigortası yaptıran, ilave olarak; BES, Her Şeye Hazırım Ferdi Kaza Sigortası, Cankurtaran Sağlık Sigortası, Riskli Hastalıklar Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Kredi İşsizlik Sigortası ürünlerinden en az üç tanesi tanımlanan ve Hesaplı Bankacılık Masraf Paketine sahip olan müşterilerimiz faydalanabilecektir.

SONRAKİ HABER