Benzin motorin LPG için dikkat! EPGİS'ten fiyat açıklaması geldi: Akaryakıt fiyatlarında flaş gelişme

Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 ilde meydana gelen deprem sonrası tüm Türkiye'de hayat durma noktasına kadar geldiği belirtilerek akaryakıt fiyatları hakkında EPGİS'ten bir açıklama yapıldı.

Benzin motorin LPG için dikkat! EPGİS'ten fiyat açıklaması geldi

Türkiye, Kahramanmaraş'ta depremle sarsıldığı belirtilerek Kahramanmaraş'ta 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler 10 eyalette birden hissedildiği bildirildi. Tüm bunların yaşanmasıyla birlikte araç sahiplerinin akaryakıt fiyatlarının güncel durumunu sorguladıkları görüldü.

EPGİS'TEN AÇIKLAMA

EPGİS yetkilileri tarafından Kahramanmaraş depremi sonrası akaryakıt fiyatlarına ilişkin beklenen açıklama yapıldı ve şu ifadeler kullanıldı:

"Kamuoyuna Duyuru Ülkemizin 10 il ve ilçesinde meydana gelen depremin etkisiyle, yoğun taleplerden dolayı bazı istasyonlarda akaryakıt tükendi, bazı istasyonlarda yer altı depoları ve bağlantı noktaları çöktü. Yakıtı biten istasyonlara hızlı bir şekilde yakıt ikmali yapılır. Öte yandan hasar gören istasyonlarda onarım çalışmaları sürüyor. Bu sorunlar en kısa sürede çözümlenecektir. Türkiye'de hiçbir şekilde akaryakıt sorunu yoktur. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz."

EPDK'DAN AÇIKLAMA 

Öte yandan EPDK, depremden etkilenen tüm servis istasyonlarının otomasyonuna ilişkin kanundan doğan yükümlülüklerin 30 gün ertelendiğini paylaştı. EPDK tarafından yapılan duyuruda İlgili tüm akaryakıt dağıtıcı ve bayi birlikleri ile görüşüldü, deprem bölgesinde akaryakıt ikmali sorununun yaşanmaması için her türlü tedbir alınmış olup, bu süreç Başkanlığımızca titizlikle takip edildiği ifade edildi.

İSTANBUL AKARYAKIT FİYATLARI

İstanbul Anadolu yakası benzin: 21,06 TL

İstanbul Anadolu Yakası motorin: 21,47 TL

İstanbul Anadolu Yakası LPG: 11,64 TL

İstanbul Avrupa Yakası benzin: 21.09 TL

İstanbul Avrupa Yakası motorin: 21,47 TL

İstanbul Avrupa Yakası LPG: 11.90 TL

ANKARA AKARYAKIT FİYATLARI

Benzin: 21.31 TL

Motorin: 21,75 TL

LPG: 11,90 TL

İZMİR AKARYAKIT FİYATLARI

Benzin: 21.25 TL

Motorin: 21,82 TL

LPGı: 11,65 TL

SONRAKİ HABER