Benzin fiyatlarına indirim müjdesi: 27 Eylül'de akaryakıt fiyatlarına dev indirim geliyor!

Benzin fiyatlarına 27 Eylül Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere dev bir indirim yapılacağı haberini okuyun. İstanbul, Ankara ve İzmir’de akaryakıt fiyatları ne kadar olacak? Akaryakıt fiyatlarında indirimin nedeni nedir?

Benzin fiyatlarına indirim müjdesi: 27 Eylül'de akaryakıt fiyatlarına dev indirim geliyor!

Türkiye’de akaryakıt fiyatlarına 27 Eylül 2023 Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere benzin fiyatında 1,15 TL indirim yapılacağı duyuruldu. Bu indirimle birlikte İstanbul’da benzinin litre fiyatı 38,56 TL’den 37,41 TL’ye düşecek. Diğer illerde de benzer oranlarda indirimler uygulanacak.

İstanbul’da akaryakıt fiyatları

İstanbul Anadolu yakasında benzinin litre fiyatı 38,51 TL, motorinin litre fiyatı 39,96 TL, LPG’nin litre fiyatı ise 17,78 TL olarak belirlendi. İstanbul Avrupa yakasında ise benzinin litre fiyatı 38,56 TL, motorinin litre fiyatı 40,03 TL, LPG’nin litre fiyatı ise 17,33 TL oldu.

Ankara ve İzmir’de akaryakıt fiyatları

Ankara’da benzinin litre fiyatı 39,24 TL, motorinin litre fiyatı 40,74 TL, LPG’nin litre fiyatı ise 17,75 TL olarak açıklandı. İzmir’de ise benzinin litre fiyatı 39,24 TL, motorinin litre fiyatı 40,74 TL, LPG’nin litre fiyatı ise 17,40 TL olarak belirtildi.

Akaryakıt fiyatlarında indirimin nedeni

Akaryakıt fiyatlarında indirimin nedeni olarak dünya piyasalarında petrol fiyatlarının gerilemesi ve Türk Lirasının değer kazanması gösterildi. Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı ülkelerin petrol arzını artırma kararı da indirime katkı sağladı.

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TÜPRAŞ) tarafından yapılan açıklamada, akaryakıt fiyatlarının piyasa koşullarına göre belirlendiği ve tüketicilerin yararına olacak şekilde hareket edildiği ifade edildi.

SONRAKİ HABER