Beklenen destek ödemeleri hesaplara yatmaya başladı! Para alacak olanlar hesaplarını hemen kontrol etsin

Aile Bakanı Göktaş çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Göktaş açıklamalarında beklenen destek ödemelerinin başladığını belirtti.

Beklenen destek ödemeleri hesaplara yatmaya başladı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocukların eğitim giderlerini karşılamak amacıyla yapılan Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Göktaş, kasım ayında gerçekleştirilen SED ödemelerinin toplamda 582 milyon TL'yi bulduğunu duyurdu.

TEMEL GEREKSİNİMLER KARŞILANACAK

Aile bütünlüğünün korunması ve çocukların sağlıklı bir ortamda büyütülmesinin önemine vurgu yapan Bakan Göktaş, çocuk politikalarının temelinin bu değerlere dayandığını belirtti. İhtiyaç sahibi ailelere yönelik sosyal ve ekonomik destek programları kapsamında çocukların temel gereksinimlerini ve eğitim giderlerini karşılamayı hedeflediklerini ifade etti.

Bakan Göktaş, aile bütünlüğünün korunması ve çocukların aileleriyle birlikte sağlıklı bir geleceğe hazırlanmasına odaklandıklarını sözlerine ekledi. Toplumu geride bırakmayan bir vizyonla çalıştıklarını belirten Göktaş, "SED ödemesiyle aileleri yalnız bırakmıyoruz. SED ile çocukların temel gereksinimlerini ve eğitim giderlerini karşılıyoruz. Bu doğrultuda SED hizmetinden yararlanan çocuklarımız için ailelerin hesaplarına Kasım 2023 ödemesi olarak toplam 582 milyon TL yatırdık" dedi.

KATKI SAĞLAMAKTADIR 

SED ödemeleri, çocukların eğitim ve temel ihtiyaçlarına destek olmayı amaçlayan bir sosyal yardım programıdır. Bu kapsamda yapılan ödemeler, ailelerin maddi destek alarak çocuklarını daha iyi koşullarda büyütebilmelerine katkı sağlamaktadır.

SONRAKİ HABER