Bayram yaklaşıyor! Kurban kesmek isteyenler dikkat: 2023 Kurbanlık fiyatları az önce belli oldu

Ramazan Bayramı’nın geride kalması ile gözler Kurban Bayramı’na çevrildi ve kurbanlık fiyatlarının belli olduğu belirtildi.

Bayram yaklaşıyor! Kurban kesmek isteyenler dikkat: 2023 Kurbanlık fiyatları az önce belli oldu

Ramazan Bayramı’nın geride kalması ile gözler Kurban Bayramı’na çevrildi. Her geçen gün artan fiyatlar ne yazık ki kurbanlık fiyatlarını da etkilemeye başladı. Enflasyon sebebi ile çeşitli kalemlere peş peşe zam gelirken vatandaşlar şimdiden kurbanlık fiyatlarını araştırmaya başladı. Kurbanlık fiyatları belli oldu! İşte büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları 2023

Her yıl vatandaşların en çok araştırdığı konuların başında büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları geliyor. Artış gösteren enflasyon sebebi ile artan zamlar kurbanlık fiyatlarının da artmasına neden oldu.

CİDDİ ZAM BEKLENİYOR

Ramazan Bayramı’nın bitmesi ile vatandaşlar artık kurbanlık araştırmasına başladı. Bu yıl kurban kesmek isteyen vatandaşlar kesenin ağzını iyice açmak zorunda kalacak. Çünkü kurbanlık fiyatlarına ciddi zam bekleniyor.

BÜYÜKBAŞ 70 BİN LİRA 

2023 yılının ortalarına doğru ilerlediğimiz bu günlerde önümüzde kurban bayramı bulunuyor. Dini görevini yerine getirmek isteyen vatandaşlar şimdiden kurban bayramı için araştırmalara başladı. Kurban fiyatlarında bu yıl rekor seviyelerde artış bekleniyor. Küçükbaş hayvan fiyatlarının 5 bin TL büyükbaş hayvan fiyatlarının ise 70 bin TL civarında satılması bekleniyor.

KİŞİ BAŞI 10 BİN TL ÖDENECEK

Kurbanlık satışları incelendiğinde büyükbaş hayvan kesmek isteyenlerin kişi başı en az 10 bin TL ödemesi gerekecek. Belirtilen bu rakamlar vatandaşın cebini zorlayacak. Özellikle asgari ücretin 8 bin 500 TL olduğu ve her geçen gün zamların devam ettiği bu dönemde kurban kesenlerin zorlanabileceği belirtildi.

SONRAKİ HABER