Bayram ikramiyesi ne kadar? Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Her bayram öncesinde olduğu gibi bu bayram öncesinde de emekli vatandaşların gündeminde bayram ikramiyesi yer alıyor. Bayram ikramiyesi sonunda netlik kazandı.

Bayram ikramiyesi ne kadar? Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Emekli vatandaşların gündeminde bayram ikramiyesi yer alıyorken beklenen açıklama geldi. Peki 2023 Ramazan ayı Bayram ikramiyesi ne kadar oldu? Bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? İşte sizlerle...

2023 bayram ikramiyesi ne kadar?

 Her bayram öncesinde olduğu gibi bu bayram da en çok merak edilen konulardan birisi de emekli maaşlarına ek olarak ödenecek olan ikramiye tutarı oldu. Milyonlarca emekli vatandaş bayram öncesi bayram ikramiyesini ne zaman alınacağını ve ne kadar ödeme yapılacağını merak ederek araştırma yapmaya başladılar bile. Emekli vatandaşlar söz konusu ödeme için tahminlerde bulunurken bayram ikramiyesi ile ilgili son dakika açıklaması geldi. 2023 Ramazan Bayram ikramiyesi sorunda netlik kazandı.

2018 yılında başlayan bayram ikramiyesi ilk senelerde 1.000 üzerinden ödenmekteyken 2021 yılında bayram ikramiyesi 1.100 TL’ye yükseldi. 2022 de bayram ikramiyesi emekli vatandaşlara 1.100 TL olarak ödeme yapılmıştı. 2023 Ramazan Bayramı ikramiyesi ise yeni düzenleme ile birlikte 1.100 TL olan tutar yüzde 82 artış ile birlikte 2.000 TL’ye yükseltildi. Söz konusu düzenlemeden EYT kapsamında emekli olan kişiler ile birlikte 15,6 milyon emekli faydalanacak.

 2023 bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

 Bayram ikramiyesi tutarı konusu kadar söz konusu ödemenin ne zaman yapılacağı ise merak konusu oldu. 2023 yılı Ramazan Bayramı ikramiyesinin ne zaman ödeneceği milyonlarca emekli tarafından merak edilirken yetkililerden bu konuya dair açıklama geldi. Ramazan bayram ikramiyesi nisan ayı içerisinde milyonlarca emekli vatandaşların hesabına yatacağı konusunda açıklama yapıldı. Ayrıca Kurban Bayramı ikramiyesinde ne zaman yatacağı konusunda netlik kazandı. Kurban Bayramı ikramiyesi haziran ayı içerisinde ödeneceği dair bilgi verildi.

2 bin TL bayram ikramiyesi hak sahiplerinin hisse oranın göre ödenecektir. Bayram ikramiyesi hak sahibinin dosyasında eğer birden fazla hisse oranında gelir oranı varsa veya aylık alanlara da en fazla hangi dosyadan ödeme yapılacak ise o dosya üzerinden ödeme yapılacağı konusunda bilgi verildi.

 

SONRAKİ HABER