Başvurular bugün başladı! PTT üzerinden aylık 1.200 TL alacaksınız: e-Devletten hemen başvurun

Yeni destek paketi hakkında duyuru yapıldı. Bu destek paketi için e-Devlet üzerinden başvuru yapılabilir. Başvuru onaylandığında ise her ay PTT'den 1.200 TL para alınabilir.

Hemen başvurunuzu yapın! PTT üzerinden aylık 1.200 TL alacaksınız: e-Devletten hemen başvurun

Yeni destek hakkında çok önemli bir duyuru yapıldı. Bu duyuruda terörden etkilenen kişilere, yaş sınırlaması olmaksızın, aylık 1200 TL ödeme yapılacağı ifade edilerek söz konusu başvuruların bugün başladığı bildirildi.

AYLIK 1.200 TL ÖDEME YAPILIYOR 

Bugün itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından, terörden etkilenen ve gazi yakınlarına aylık olarak 1200 TL ödeme yapılacağı ifade edildi ve bu ödemenin yapılması için öncelikle resmi site üzerinden başvuru yapmak gerektiği bildirildi. Ayrıca başvurulara hızlı geri dönüş sağlandığı da eklendi.

E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPIN 

Bununla beraber gerekli olan bilgilendirmeler sağlanıyor ve yaş sınırlaması olmaksızın herkes bu ödeneğe başvuru yapabildiği belirtildi ve ödemelerin alınabilmesi için T.C. Kimlik Numarası ile birlikte gazi yakını olduğunu belirten bir evrak e-devlet üzerinden çıkartılabildiği bu evrak üzerinden başvuru işlemlerinin yapılabildiği ifade edildi.

Bu şekilde başvuran kişiler düzenli olarak 1200 TL aylık ödemelerini alabilecekleri belirtildi ve ödeneklerin aynı ay içerisinde hesaplara yatması da durumu söz konusu. T.C. Devleti, terörden etkilenen kişilere ve gazi yakınlarına destek olmak amacıyla bu ödenekleri sunduğu bildirildi.

AYLIK OLARAK ÖDENECEK

Bu yardım paketi kapsamında sadece bir kere başvurmanın yeterli olduğu ödemeler aylık olarak PTT hesaplarından alınabileceği belirtildi ve terör mağdurlarının ve gazi yakınlarının olumsuz anlamda etkilenmesini önlemek ve manevi anlamda çöküntüye uğramalarını engellemek amacıyla devlet bu konuda destek sağladığı aktarıldı.

SONRAKİ HABER