Başvurmayan emekli kalmasın! 7 bin 200 TL yardım yapılacak! İşte başvuru şartları...

Promosyon haberleri ile maaşlarını farklı bankalara taşıyan emeklilere bir haber daha geldi. Devletten emekliye yardım. Emekliye yardım var mı? emekli yardımları var mı? İşte detaylar..

Başvurmayan emekli kalmasın! 7 bin 200 TL yardım yapılacak! İşte başvuru şartları...

Emekli maaşlarını farklı bankalara taşıyarak promosyondan yararlanan emeklilere bir haber daha geldi. 4 milyon haneye 15 milyar lira destek sağlanacak olan Aile Destek programı başvuruları ile aylık para yardımından 12 ay boyunca yararlanabilecek olan emeklilerin dikkatine! İşte detaylar...

Emeklilerin emekli maaşlarına gelecek zammı beklemesinin ardından  zam gelmiş ve promosyonlarla birlikte emekliler derin bir 'oh' çekmişti. Bu rahatlamanın ardından devletin yardımları merak konusu oldu. Özellikle de kış aylarının gelmesiyle birlikte devletin sağladığı yardım paketlerinden yararlanmak isteyen emekliye müjdeli haber geldi.  

Emekli Yardımı Başvuru Şartları

Emekliye yapılan birçok yardımın arasında Aile Sosyal Destek Programı'da bulunuyor. Bu programa başvuran emekliler aylık 600 TL yardımı 12 ay boyunca geri ödemesiz şekilde alırken milyonlar detayları merak etti. E-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgah adresinin bağlı olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na, programa başvurmak isteyen kişiler tarafından yapılabiliyor. 

Başvurmayan emekli kalmasın! 7 bin 200 TL yardım yapılacak! İşte başvuru şartları...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın verdiği bilgiye göre genel şartlara uyum sağlayan ve hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret (5 bin 500 lira) tutarının üçte birinden az olması koşuluyla Aile Sosyal Destek Programı'ndan yararlanabilecekler. 

Aile Sosyal Destek Paketi Başvurusu

Aile Sosyal Destek paketinden yararlanmak isteyen kişilerin başvuru şartlarını taşıması büyük önem taşıyor. Destekten yararlanabilmek için hanedeki kişi başına gelirin net asgari ücretin 3’te 1’inden yani 1.833 liradan az olması gerekirken aynı zamanda Ev arsa gibi gayrimenkullerde rayiç bedel 240’a, binek araba, kamyon gibi motorlu araçlarda rayiç bedel 120’ye bölünerek bu hesaplamalar yapılıyor. 

12 ay boyunca devam edecek ödemelerde hane başına 450 TL ile 600 TL arasında destek sağlanıyor. Düzenli şekilde 12 ay boyunca yapılacak olan açıklamalar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı web sitesinden yapılıyor. Her yılın belli aylarında yapılan yardım dışında emekliye Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından birçok yardım sağlanıyor. 

 

SONRAKİ HABER