Başvuran anında 1.600 TL alacak! Ödemeler PTT'den alınacak: Devlet destekli ödemeler resmen başladı

Devlet, destek ödemelerine farklı isimler adı altında devam ettiği 1.611 lira para desteği sağlandığı ve paraların PTT'den alınacağı ifade edildi.

Başvuran anında 1.600 TL alacak! Ödemeler PTT'den alınacak: Devlet destekli ödemeler resmen başladı

Devlet, destek ödemelerine farklı isimler adı altında devam ettiği belirtilerek son bilgilere göre destek ödemelerinin başladığı ifade edildi. Bu noktada başvuru yapanlara 1.600 TL destek ödemesi yapılacağı vurgulandı. Söz konusu destek ödemelerinin PTT üzerinden alınabileceği ifade edildi.

1.611 LİRA VERİLİYOR 

Sosyal ve ekonomik açıdan öğrencilerin ekonomik giderlerine bakanlık destek verdiği belirtilerek İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri için sunulan destek ödemeleri 1.611 TL olarak PTT üzerinden yatırıldığı ifade edildi. Söz konusu ödemelerin ailelere kısa süre içinde ödeneceği bildirildi.

BAŞVURU DETAYLARI 

Ödemeler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapıldığı belirtilerek destek ödemesinden yararlanmak isteyenler ödemelerin nasıl yapılacağını merak ettiği ifade edildi. Söz konusu başvuruların e-Devlet üzerinden alındığı belirtilerek vatandaşların “https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-egitim-ogretim-yardimi-“ adresi üzerinden işlemlerini ayapabilecekleri ifade edildi.

PTT'DEN ALINACAK

Link üzerinden başvuran ve başvurusu kabul edilenlere PTT üzerinden ödemelerin yapılacağı ifade edildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sunduğu 1.611 TL öğrenci yardım desteği için e-Devlet üzerinden TC kimlik numaranız ve şifrenizle başvuruda bulunabileceğiniz ifade edildi.

SONRAKİ HABER