Bakanlıktan yeni destek paketi! Kış gelmeden başvuranlara aylık 1150 TL doğal gaz desteği verilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi açıklamasında kış ayı doğal gaz faturalarına özel destek verilecek. Belirlenmiş fiyat aralığında sabit her ay sabit destek sağlanacak. T.C. kimlik numarası ile başvuru yapanlara her ay başı hesaplarına 1150 TL yatırılacak. İşte detaylar...

Bakanlıktan yeni destek paketi! Kış gelmeden başvuranlara aylık 1150 TL doğal gaz desteği verilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi açıklamasında kış ayı doğal gaz faturalarına özel destek verilecek. Belirlenmiş fiyat aralığında sabit her ay sabit destek sağlanacak. T.C. kimlik numarası ile başvuru yapanlara her ay başı hesaplarına 1150 TL yatırılacak. Önümüzdeki yıl kış ayını ülkemiz Avrupa'ya göre rahat geçirecek. Tüm depolama tesislerinin dolduğu yedek alanlara da ilaveten takviye yapıldı. Enerji krizinde doğal gaz metreküp fiyatları nedeniyle anlaşmalı da olsa devletler enerji krizinden etkilenmemek için belirlenmiş rakamları ödemek zorunda kalacağı bekleniyor. Önümüzdeki kış ayı faturaların kabarık geleceği öngörülüyor. Bakanlık tarafından dar gelirli ailelere özel aylık doğal gaz desteği açıklandı. İşte detaylar...

Ülkemiz dört mevsimi yaşayan nadir ülkeler listesinde en üst noktada yer alıyor. Dört mevsimi tam anlamıyla yaşayan, her geçen gün daha da derinleşen iklim değişikliği tüm ülkeleri derinden etkilemeye başladı. Yaz aylarında anormal derecede sıcaklık, kış aylarında her yıl üstüne koyarak rekor kıran sıcaklık değişimleri dünyamızın kötüye gittiğini gösteriyor. Bu yönde atılan adımların şimdilik yeterli olduğu aktarılsa da ne yazık ki gerçeklikten uzak olduğu gözlemleniyor. Yeterli tedbirlerin alınması geleceğimizi teminat altına alacaktır. İklim değişikliğinde sert etkiler mevsimsel değişikliğe yol açması nedeniyle ülkemizin batı tarafı sıcaktan kavrulurken, doğu tarafından yüksek rakımlı bölgelerde ısınmak için çeşitlilikten faydalanan insanların olduğunu görüyoruz. 

Dar gelirli hane halklarına özel doğal gaz tüketim yardımı yapılacak. Yakın tarihte üst üste gelen zam açıklamaları kış ayında faturaların kabarık geleceğini göstermektedir. Duyulan ayak sesleri ile tedirgin olan düşük gelirli hane halkına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı destek vereceğini açıkladı. Bakanlık tarafından verilecek doğal gaz tüketim desteği başvuru şartları ve kimleri kapsar?

Bakanlıktan yeni destek paketi! Kış gelmeden başvuranlara aylık 1150 TL doğal gaz desteği verilecek

DESTEK KAPSAMINA GİRENLER

Bakanlık tarafından yapılan duyuruda yardım alabilecek vatandaşlar, '3294 sayılı Kanun kapsamında olan veya yardıma muhtaç vatandaşlara gerektiğinde temel ihtiyaçlarını karşılamak için verilecek yardım SYD Vakıflarınca belirlenen'' ailelere verilecek. 

Bakanlıktan yeni destek paketi! Kış gelmeden başvuranlara aylık 1150 TL doğal gaz desteği verilecek - Resim : 2

DOĞAL GAZ TÜKETİM DESTEĞİ KİMLER FAYDALANABİLİR?

'e-Devlet Kapısı üzerinden destek programına başvuruda bulunan Türk Vatandaşlarından doğal gaz arzı sağlanan ilçe/beldede ikamet eden ve e-Devlet başvuru sürecinde seçtiği, kullanımda olan mesken türünde adına kayıtlı ön ödemeli ya da faturalı sayaca bağlı doğal gaz aboneliği bulunan kişilerden ön eleme kriterlerini geçen ve SYD Vakıflarınca hak sahipliği kararı verilen kişiler.' yararlanacağı açıklandı.

Bakanlıktan yeni destek paketi! Kış gelmeden başvuranlara aylık 1150 TL doğal gaz desteği verilecek - Resim : 3

DOĞAL GAZ TÜKETİM DESTEĞİ BAŞVURU

Bakanlık tarafından başlatılan kış ayı doğal gaz tüketim desteği kapsamında aylık 450 TL ile 1150 TL arasında destek verilecek. Başvurular e-Devlet kapısı üzerinden adına kayıtlı mesken türü doğal gaz aboneliğine sahip kişiler başvurabilmektedir.

SONRAKİ HABER