Bakan Işıkhan'dan asgari ücret açıklaması! Asgari ücrete rekor zam gelecek: İkinci zamma gerek kalmayacak

Emekli zammı 2024 son dakika haberi… Ocak zammı için hazırlıklar sürüyor. Milyonlar nefeslerini tutmuş yeni asgari ücret zammı oranını beklerken Bakan Işıkhan'dan çok önemli bir açıklama geldi ve tek zam olacak şekilde çalışıldığını belirtti.

Bakan Işıkhan'dan asgari ücret açıklaması! Asgari ücrete rekor zam gelecek: İkinci zamma gerek yok

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrasında asgari ücrete ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İşte, Bakan Işıkhan'ın asgari ücretle ilgili yaptığı açıklamaların detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

Asgari Ücrete 'Tek Zam' Sinyali

Bakan Işıkhan, 2024'te geçerli olacak asgari ücrete ilişkin açıklamalarda bulunarak, "Temmuz ayında olduğu gibi ilkemiz yine enflasyona ezdirmemek. Asgari ücret zaten hep yılda bir kereydi biliyorsunuz. Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz" dedi.

Görüşmeler Aralık Ayında Başlıyor

Asgari ücret görüşmelerinin aralık ayı içerisinde başlayacağını belirten Işıkhan, "31 Aralık itibari ile de kararın Resmi Gazete’de yayımlanması gerekiyor. Dolayısıyla geçtiğimiz temmuz ayında yaptığımız gibi olacak. Asgari ücret zaten hep yılda bir kereydi biliyorsunuz. Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz. Geçen temmuz ekstraydı. O da Sayın Cumhurbaşkanımızın öngörüsüyle ihtiyaç duyulduktan sonra oldu" şeklinde konuştu.

Temmuzda İkinci Toplantı Beklenmiyor

Bakan, gelecek yıl için ikinci bir asgari ücret toplantısı yapılmasının beklendiğini belirtmediğini söyledi. Ayrıca, "Gelecek yıl inşallah enflasyonda gerileme olacak. Temmuzda ikinci bir toplantı yapmayacağız, ikinci zamma gerek olmayacak diye düşünüyoruz. Tüm parametreler iyi gidiyor çünkü" ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER