Bakan Dönmez duyurdu: Elektriğe indirim gelecek! Yüzde 15-16 oranında indirim uygulanacak

Elektrik fiyatlarında beklenen indirim sonunda geldi. Bakan Fatih Dönmez bu konu hakkında beklenen açıklamayı yaptı. Bu haber birçok kişiyi sevindirecek. İşte haberimizin devamında tüm detayları ile sizlerle… 

Bakan Dönmez duyurdu: Elektriğe indirim gelecek! Yüzde 15-16 oranında indirim uygulanacak

Sanayilerde kullanılan doğal gaza indirim geleceği haberleri yapıldı. Yeni haber de elektrik faturaları için yapıldı. Fatih Dönmez konu hakkındaki açıklamalarını yaptı. İşte tüm detaylar. 

Bakan Fatih Dönmez elektrik açıklaması yaptı

BOTAŞ sanayisinde elektrik ve doğal gaz kullanımı çokluğundan dolayı toptan satış fiyatlarında belli oranda indirim yapacaklarına dar açıklamalarda bulundu. 1 Şubat 2023 çarşamba günü itibari ile elektrik üretim amaçlı olan gazın satış fiyatını da %16.67 oranında doğal gaza indirim yapılmıştı. Sanayi kuruluşlarında ki elektriğe ise %13.30 ila 17.72 oranında indirim geldi. Evlerde ise ne doğal gaz faturalarında ne de elektrikte herhangi bir indirim yaşanmadı. Bu gelişmelerin ardından ise enerji ve tabi kaynaklar bakanı olan Fatih Dönmez elektrik fiyatlarına ilişkin yepyeni açıklamalar ile sanayi kuruluşlarını sevindirecek o açıklamayı yaptı. Bakan Fatih Dönmez toptan elektrik fiyatlarında 1 Şubat 2023  Çarşamba gününden itibaren %15 -16’lık gerileme yaşanacak.  

Toptan elektriğe indirim yapılacağı belli oldu

Son zamanlarda doğal gaz ve elektrik faturalarında bir gevşeme olması yolunda açıklamalar arka arkaya gelmeye başladı. Bakan Fatih Dönmez konu hakkında açıklamalar da bulundu. Yapmış olduğu açıklama da şu ifadelere yer verdi. “Eğer bu durum devam ederse indirimlerin gelmeyeceğini bildirmek isteriz. Tabii doğal gaz faturaları düşünce elektriğin de önemli bir etkisi olmasından dolayı indirim yaşanabilir. Aynı oranda elektriğe de yansıma olmasını bekliyoruz. Belki yüzde 15 belki de yüzde 16 oranında bir toptan elektrik fiyatlarında bir gerileme 1 Şubat 2023 Çarşamba günü itibari ile başlayacak” ifadelerine yer vererek doğal gaz ve elektrikte meydana gelecek olan indirimlerden bahsetti. Peki siz bu indirimler hakkında ne düşünüyorsunuz ? Sadece sanayi kuruluşlarında bu indirimlerin yapılmasını doğru buluyor musunuz? Hane içerisinde de kullanmakta olduğumuz doğal gaz ve elektriğe indirim gelecek mi? 

SONRAKİ HABER