Aylık en az 3 bin lira para alacaksınız! SGK'ya başvurmanız gerekli: Sosyal medyadan duyuruldu

SGK tarafından harekete geçildiği belirtilerek şartların da belli olduğu ifade edildi. Şartları sağlayanlara en az 3 bin lira ödeme yapılacağı ifade edildi.

Aylık en az 3 bin lira para alacaksınız! SGK'ya başvurmanız gerekli: Sosyal medyadan duyuruldu

Milyonlarca kişiye en az 3 bin TL tutarında ödeme yapılacağı belirtilerek SGK'nın harekete geçtiği ve şartların belli olduğu bildirildi. Bununla beraber Sosyal Güvenlik Kurumu uzmanı olan Özgür Erdursun önemli değerlendirmelerde bulundu.

EN AZ 3 BİN LİRA ÖDEME

Her ay en az 3 bin TL tutarında ödeme yapılacağı belirtilerek ödemelerin ne kadar olacağı da paylaşıldı.

Sosyal medyadan açıklamada yapan Erdursun Deprem nedeniyle işini kaybeden ve işsiz kalan kişilere son 3 senede minimum 600 gün primi var ise 600 – 899 günü olanlar 6 ay, 900 ila 1079 günü olanlar 8 ay, 1080 günü olan kişiler ise 10 ay işsizlik maaşı alarak, sağlıktan da yararlanabileceğini bildirdi. Ayrıca Erdursun bu dönemde işsizlik maaşı minimum 3012, maksimum 6025 TL arası olduğunu paylaştı.

ŞARTLARI TAŞIMAK GEREKİYOR 

SGK Uzmanı Erdursun yaptığı açıklamasında son 3 yıl içerisinde en az 600 gün primi olan kişiler, depremde işsiz kaldıysa işsizlik maaşından yararlanabileceğini belirtti ve vatandaşların bu zor zamanlarda araştırdığı işsizlik maaşlarına ilişkin birtakım şartları taşımak gerektiğini ifade etti.

600 – 899 gün arasında prim gün sayısı olanlar 6 ay işsizlik maaşı alabilecek.

900 ila 1079 gün arasında prim gün sayısına sahip olanlar 8 ay boyunca işsizlik maaşı alabilecekler.

1080 gün ve üzerinde olanlar ise 10 aya kadar işsizlik maaşı ödemelerinden faydalanabileceklerdir.

SONRAKİ HABER