Asgari ücretlilere zam sonrası bir müjde daha verildi! Asgari ücretlilere aylık 1.250 TL veriliyor: Aile Bakanlığı duyurdu

Asgari ücretli çalışanlara son dakika duyurus yapıldı ve zam sonrasında bir müjde daha verildi. Buna göre asgari ücretli çalışanlara aylık destek ödemesi de yapılacağı ifade edildi.

Asgari ücretlilere zam sonrası bir müjde daha verildi! Asgari ücretlilere aylık 1.250 TL veriliyor

Asgari ücretle çalışanlar seçim zammı beklerken yardım müjdesi ile sevindi ve yaklaşan genel seçimler öncesinde maaşlarına zam bekleyen çalışanların hayalleri yıkılmıştı. Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir açıklama yaptı ve asgari ücrete Temmuz ayında zam yapılacağını belirtti. Başvuru yapan asgari ücretle çalışanlar aylık 1250 TL'ye Varan yardım parası da alabileceği ifade edildi. 

AYLIK 1.250 LİRA DESTEK

14 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde milyonlarca asgari ücretli çalışan emeklilere olduğu gibi asgari ücrete de seçim zammı bekliyordu ancak seçim zammı yapılmadı ve Temmuz'da zam yapılacağı bildirildi. Her ne kadar çalışanlar seçim öncesinde hala umutlu olsa da arazan temmuzda gibi görünüyor. Ancak asgari ücretlilere bir de destek ödemesi yapılıyor. Buna göre başvuru yapanlara aylık 1.250 lira destek ödemesi yapılıyor.

GEREKLİ ŞARTLAR 

Aile Bakanlığı Türkiye Aile Destek paketi programı kapsamında neredeyse bir yıla yakın süredir aile yardımı ödemesi yapıldığı belirtilerek yardım alabilmek için hane içindeki kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması gerektiği ifade edildi. Bu kritere uygun olan asgari ücretli çalışanlar da başvuru yapmaları halinde aile yardımı alma imkanına sahip olduğu ifade edildi.

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu yardım 12 ay boyunca verilecek ve 1.250 liraya kadar çıkabilecek. Başvurular SYDV'ler ile e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Belirtilen IBAN numarasına destek ödemelerinin yatabileceği belirtilirken PTT üzerinden de ödemelerin alınabileceği paylaşıldı. 

SONRAKİ HABER