Asgari ücretli ve emeklilere müjde! Hane başına binlerce lira nakit para veriliyor: e-Devlet başvuru ekranı açıldı

Aile Bakanlığı dar gelirli hanelere yeni yardım ödemesi yapacağı belirtilerek söz konusu ödemelerin başladığı belirtildi. Şartları sağlayan hanelere destek ödemesi yapılacağı bildirildi.

Asgari ücretli ve emeklilere müjde! Hane başına binlerce lira nakit para veriliyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Dar gelirli hanelerin yanı sıra Asgari ücretli ve emekliye de destek ödemesi yapılacağı belirtilerek başvuru yapanlara bu ay ödemeler başlayacağı belirtildi. Söz konusu ödemelerin aile destek paketi kapsamında yapılacağı ifade edildi. PTT'den ya da Ziraat Bankası hesabından ödenecek olan yardım parası için başvurular e-devlet üzerinden yapılabildiği ifade edildi.

E-DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURU

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere devlet kaynaklı yapılan ödemelere her geçen gün bir yenisi daha eklendiği belirtilerek Aile Bakanlığı tarafından sağlanacak olan yardım parası sadece Dar gelirli ve ihtiyaç sahiplerine değil aynı zamanda Asgari ücretli ve emeklilere de ödeneceği ifade edildi. Vatandaşlar bu destek için e-Devlet üzerinden başvuru yapabilir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan yardım parası açıklaması sonrası e-devlet başvuru ekranı açıldığı belirtilerek söz konusu ödemelerin IBAN'lara yatırılacak veya PTT üzerinden alınabilecek.

ŞARTLAR VE ÖDEMELER 

18 yaşından büyük olmak aranan ilk şart olurken aynı zamanda hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması şartı da aranıyor. Bu şartı taşımayanlara ise ödeme yapılmıyor.

Söz konusu ödemeler gelir durumuna göre yapılıyor ve en fazla aylık 1.250 lira veriliyor. 

SONRAKİ HABER