Asgari ücretli çalışanlara müjde! Maaşlar 13 bin lirayı geçiyor, rekor zam geliyor: Asgari ücret zammı sızdırıldı

Son seçimlerin ardından iktidara yakın bir gazetenin, yeni asgari ücret rakamıyla ilgili flaş bir iddia gündeme geldi ve asgari ücrete rekor zam geleceği bildirildi.

Asgari ücretli çalışanlara müjde! Asgari ücret zammı sızdırıldı: Maaşlar 13 bin lirayı geçiyor

2023 seçimlerinin ekonomi üzerinde önemli bir etkisi olduğu bir dönemde, asgari ücret artışının ne kadar olacağı da merak konusu olduğu belirtilerek asgari ücrete yapılan zamlarla 8.500 TL seviyesine ulaşılmıştı ve Temmuz ayında yeni zam yapılacağı ifade edildi.

ZAM NE KADAR OLACAK? 

28 Mayıs seçimlerinin ardından gözler ekonomi yönetimine çevrilirken Temmuz ayında yeni zam yapılacağı belirtildi. Temmuz ayında zam yapılacak ancak ne kadar zam yapılacağı merak konusu oldu. 

13.500 LİRAYA YÜKSELECEK 

Geçtiğimiz yıl yapılan zam oranı göz önüne alındığında, 2. tur seçimlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kazanması durumunda benzer bir uygulamanın bu yıl da gerçekleşmesi beklendiği belirtilerek 2022 yılının başında yapılan zamla asgari ücret 8.500 TL'ye yükseldiği hatırlanıyor.

Bu yıl da temmuz ayında yeni bir zam beklendiği belirtilirken kulislerde konuşulan zam oranı yüzde 50'nin üzerinde olduğu paylaşıldı. Yeni Şafak gazetesinde yer alan habere göre, asgari ücretin 13.500 TL'ye kadar çıkabileceği iddia edildi.

SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇÖZÜM

Asgari ücretin belirlenmesi, çalışanların geçim koşulları ve ekonomik denge açısından önemli olduğu belirtilerek zam oranı ve rakamının belirlenmesi sürecinde hükümetin, işverenlerin ve sendikaların bir araya gelerek adil ve sürdürülebilir bir çözüm bulmaları önem taşıdığı bildirildi.

SONRAKİ HABER