Asgari ücretli çalışanlara 24.909 TL para veriliyor! SGK toplu para ödemesine başladı: PTT'den paranızı alabilirsiniz

Asgari ücretle çalışanlara SGK’dan önemli bir açıklama yapılarak o şartı sağlayanlara 24.909 TL toplu para ödemesi yapılacağı paraların PTT üzerinden alınacağı ifade edildi.

Asgari ücretli çalışanlara 24.909 TL para veriliyor! SGK toplu para ödemesine başladı

Asgari ücretle çalışanlara SGK’dan önemli bir açıklama geldi. Toplu para ödemelerinin başladığı belirtildi. Ayrıca yapılan duyuruda şartı taşıyanların 24.909 TL para alabileceği ifade edildi. Ayrıca söz konusu paraların PTT aracılığı ile alınabileceği duyuruldu. 

 SGK tarafından yapılan açıklamaya göre o şartı taşıyanlara 24.909 TL toplu para ödemesi yapılacağı ifade edilerek başvuruda bulunmak isteyenlerin tek dilekçe ile başvuru yapmasının yeterli olacağı başvurular kabul edilirse ödemelerin alınabileceği bildirildi. 

ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞANLARA MÜJDE

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı. Ödeme miktarlarının bu yıl ile birlikte güncellendiği açıklandı. SGK asgari ücretle çalışanlara toplam da 24 bin 909 TL nakit para iadesi yapılacağını açıkladı.

 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Ödemeden yararlanmak isteyenlerin belirtilen şartları taşıması gerekiyor. İşte başvuru şartları:

Doğumdan önce 1 yıl içerisinde en az 90 gün sigorta pirimi yatırılmalı

Kadınların sigortalı halinin devam etmesi gerekiyor.

Kadın alacağı raporunu işyerine teslim etmesi gerekiyor.

Bütün bu şartlar taşınıp evrak teslim edildiğinde süreç işyeri tarafından tamamlanıyor.

24.909 TL ÖDEME YAPILACAK

Yapılacak olan düzenlemeye birlikte doğumdan sonra 8 ve doğumdan önce de 8 olmak üzere toplam da 16 hafta izin verildiği belirtilerek gebeliğin ikiz olması halinde bu süreye 2 hafta daha ekleme yapılacağı belirtildi. Anneler paralarını kimlikleri ile PT üzerinden alabilecek. Çalışan anneler ödemelerini doğumdan sonra alabilecek.

SONRAKİ HABER