Asgari ücrete ek zam için duyuru yapıldı! Bakan Bilgin son dakika duyurdu: Tarih belli oldu

Bilindiği gibi en düşük emekli maaşına ek 2 bin lira zam yapıldı ve 7 bin 500 liraya kadar çıkarıldı. Bunun ardından asgari ücrete de ek zam yapılıp yapılmayacağı araştırılmaya başlandı.

Asgari ücrete ek zam için duyuru yapıldı! Bakan Bilgin son dakika duyurdu: Tarih belli oldu

Asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücret artacak mı? sorularının yanıtı araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kararla en düşük emekli maaşının 5 bin 500 TL'den 7 bin 500 TL'ye yükseltilmesinin ardından asgari ücrete de ek zam yapılıp yapılmayacğaı araştırılmaya başlandı. Milyonların yanıtını merak ettiği soruyla ilgili canlı yayında dikkat çeken açıklamalar yapıldı.

ASGARİ ÜCRETE ZAM VAR MI?

Canlı yayında CNN Türk moderatörü Meltem Bozbeyoğlu "Asgari ücrette de artış olur mu?" sorusunu sordu ve Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Ökten'den çok önemli açıklamalar yapıldı.

CANLI YAYINDA AÇIKLANDI

Ökten CUmhurbaşkanı Erdoğan'ın asgari ücreti açıkladığında Mayıs ayını işaret ettiğini belirtti ve seçim öncesi atılan adımlara yenilerinin eklenebileceğini ifade etti. Ökten söz konusu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Cumhurbaşkanı Aralık ayında asgari ücreti açıkladığında Mayıs ayını da işaret etmişti. Seçim öncesi atılan adımlara yenileri eklenebilir, seçim öncesinde yeniden asgari ücrete bir zam gelebilir diye düşünüyorum."

BAKAN BİLGİN'DEN AÇIKLAMA GELDİ 

Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin etkilediği şehirleri kapsayacak şekilde asgari ücret düzenlemesine yönelik bir çalışma vurgulamıştı. Bakan Bilgin'in bu konu hakkındaki açıklamaları da şöyle olmuştu:

"Sınırlı bir bölgeyle ilgili asgari ücret çalışması var, bittiğinde kamuoyuyla paylaşacağım"

SONRAKİ HABER