Asgari ücret zammı için kritik gelişme! Kulis bilgileri açıklandı: 16.500 TL - 16.900 TL arasında

Asgari ücret zammı kapsamında Fatih Portakal çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Portakal açıklamalarında aldığı kulis bilgisini de paylaştı.

Asgari ücret zammı için kritik gelişme! Kulis bilgileri açıklandı: 16.500 TL - 16.900 TL arasında

Ünlü Gazeteci Fatih Portakal, bir son dakika açıklamasında asgari ücretle ilgili bilgiler paylaştı. Portakal, asgari ücretin belirlenmesi için önümüzdeki günlerde başlayacak olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışmalarına dair kulis bilgilerini aktardı.

ARALIK SONUNDA BELLİ OLACAK

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinin katılacağı görüşmeler sonucunda, Aralık ayının sonunda yeni asgari ücretin belirleneceği ifade edildi.

18 BİN LİRA TELAFFUZ EDİLİYOR 

Portakal, kendisine iletilen bilgiler doğrultusunda, asgari ücretin beklentisinin 16.500 ile 16.900 TL arasında olduğunu paylaştı. "18 bin" rakamının da telaffuz edildiğini ancak işveren tarafından çalışma maliyetlerini etkileyeceği gerekçesiyle istenmediğini, ayrıca iktidarın enflasyon hedefinden sapma olacağı için bu rakamı istemediğini ifade etti.

2 KEZ BELİRLENMESİ KESİN DEĞİL

Portakal, "2024 yılında asgari ücretin 2 kez mi belirleneceği konusunda kesin bilgi olmadığını" belirtti. Ancak elde ettiği bilgilere göre, tek bir belirlemeyle yol alınacağını ifade etti.

SONRAKİ HABER